۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 1329
کد خبر: 83421568
۰ نفر

برچسب‌ها

ظریف سخنگوی جمهوری اسلامی ایران در جهان است

تهران- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رئیس دستگاه دیپلماسی ایران که سیاست مقاومت اتخاذ کرده و سخنگوی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی در جهان است، تحریمش کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد حاجی ابوالقاسم دولابی» در سخنرانی پیش‌از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: مومن در هر حال جهاد گر است، در دولت حق باید با دشمنان خدا جنگید.

وی تصریح کرد: امام جواد (ع) فرمایشات بسیاری در باره رویایی با ظالم دارند. ایستادگی در برابر ظلم راه برون رفت از مشکلات است. امروز راه برون رفت از بن بست‌ها ایستادگی برابر ظالمان است.

وی یادآور شد: چرا باید بعد  از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام مهلت 60 روز به آنها داده شود.  جالب است که آنها ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران را هم با پر رویی رد می‌کنند. این جریان پس از آنکه وزیر امور خارجه رویکرد مقاومت اتخاذ کرده و سخنگوی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی در جهان شده است، وی را تحریم می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: قرآن این پاسخ را داده است که اگر کسی با شما دشمنی کرد، مبادا تن به ظلم بدهید. در برابر توقیف  نفتکش همین کار را کردیم و موفق هم بوده‌ایم.

حجت الاسلام دولابی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسئول نباید طوری زندگی کند که مردم به او دسترسی نداشته باشند. مردم دوست دارند مسئولین خود را در کنار خود ببینند. شخصی آمد به حضور امام جواد(عج) گفت دزدان در سفر هرچه داشتیم و نداشتیم را بردند؛ ایشان دستور دادند پول و لباس به آن‌ها داند؛ امام مشکل نیازمند را برطرف می کند.

وی ادامه داد: مسئولین جمهوری اسلامی باید این چنین باشند؛ که درد مردم و جوانان را درد خود و بچه‌های خود بدانند. مسئولینی که در کاخ‌ها و زیر کولر زندگی می کند نمی تواند بفهمند دوسال بعد از  زلزله، زندگی در کانکس چه معنایی دارد، بعد از گذشتن از سیل بی خانمان بودن چه معنایی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب از حضور و کمک مردم در مناطق سیل و زلزله زده تقدیر کردند. امیدواریم که مسئولین هم در این زمینه از مردم عقب نمانند.

حجت الاسلام دولابی تصریح کرد: خدای متعال از ما خواسته است تحت ولایت اولیای‌الهی باشیم. در این زمینه هم مردم شریف ایران که پیروان ائمه (ع) هستند، کارنامه درخشانی دارند. 230 هزار شهید را با عشق به ولایت هدیه کردند صدها هزار جانباز را در این راه اهدا کردند. نتیجه این ولایتمداری مردم ایران اقتدار بوده است.

وی همچنین گفت: با  ولایت است که اقتدار و شکوه و عظمت اتفاق می افتد تا جایی که رهبر ایران جزو چهار رهبر سیاسی دنیا معرفی می شوند. برخی از مسئولان در این زمینه کارنامه درخشانی ندارند بعضی از آن ها خواستند رهبر ما مظلوم واقع شوند و هشدارها را نادیده گرفتند و خطوط قرمزی که ایشان ترسیم کردند را زیر پا گذاشتند.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آن‌ها نظام را وادار کردند تن به مذاکراتی بدهند که نتیجه اش مشخص بود، اما  نظام اجازه نخواهد داد رهبر مقتدر مظلوم واقع شود.

دولابی گفت: مسئولین ما ولایتمدار هستند لذا اجازه نخواهند داد اسنادی مثل 2030 اجرا شود. مسئولین ما در جهت ساماندهی فضای مجازی اگر ولایتمدارهستند، حرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهند نماینده ای در مجلس شورای اسلامی به نظارت مجمع تشخیص ایراد و اشکال وارد کند. مگر می شود نماینده مجلسی ولایتمدار باشد و با نظارت مجمع به عنوان یکی از ارکان رسمی نظام مخالفت کند. ولایت مداری حکم می کند  نظارت رهبری در همه جا تقویت شود.

وی ادامه داد: اقتداری که امروز کشور ما دارد از همین ولایتمداری است. کشوری که روزی در تهران با دشمن می جنگید، امروز دشمن را به فرسنگ ها دورتر رانده است. کشوری که در برهه‌های زمان قسمتی از ایران را تقدیم کرده ، اما طی این 40 سال حتی نه تنها یک وجب از خاک ایران را نتوانستند اشغال کنند بلکه قلب های مردم منطقه را تسخیر کرده است به گونه ای که رهبر حشدالشعبی صراحتا اعلام می‌کند حضرت آیت الله خامنه ای امام ما است.

پشتوانه مردمی از افتخارات نظام است

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دیگر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران را برخورداری از پشتوانه مردمی عنوان کرد و گفت: در هر کجا که احساس نیاز شده با حضور مردم پیام انقلاب اسلامی به دنیا منتشر شده است.

وی که به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخنرانی می کرد،یکی از ماموریت های مهم این شورا را برنامه ریزی، مدیریت و برگزاری حضور عمومی مردم به مناسبت های مختلف و ایام الله بیان کرد.

وی یادآور شد: یکی از قله های استثنایی و فراموش نشدنی که اهمیت مضاعفی دارد حضور مردم در صحنه هایی است که پیام انقلاب اسلامی را به سراسر دنیا منعکس می کنند.

 قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: زمانی که امام راحل آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام کردند، ابتدا این راهپیمایی در سال ۱۳۵۸ در تهران برگزار شد و امروز اثرگذاری آن را با حضور مردم در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در دفاع از مظلوم و قبله اول مسلمین و انزجار از رژیم کودک کش شاهد هستیم.

لطفی گفت: با این نگاه، انقلاب اسلامی، انقلابی است که با هدایت رهبر معظم انقلاب و پیشگامی روحانیون و نقش آفرینی مردم در صحنه های مختلف به پیروزی رسید و امروز حفظ نظام از اوجب واجبات محسوب می شود.

وی ادامه داد: در این عرصه یکی از افتخارات نظام برخورداری از پشتوانه مردمی است و هر کجا که احساس نیاز شده با حضور آنها پیام انقلاب اسلامی به دنیا منتشر شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با یادآوری حضور مردم در مناسبت های تقویمی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: یکی از قله های حضور مردم را حضور در صحنه هایی ذکر کرد که به حفظ نظام اسلامی منجر شد.

لطفی گفت: در سال ۱۳۸۷ غائله ای برپا شد و آنچه که این غائله را در هم پیچید حضور مردم در ۲۳ تیر ماه بود و همچنین اگر در  سال ۱۳۸۸ فتنه پیچیده ای نظام را هدف قرار داده بود، حماسه بی بدیل مردم در  راهپیمایی ۹ دی آن را خنثی کرد.

وی ادامه داد: برگزاری برخی مناسبت ها که مردم در آن حضور داشتند، به دلیل استقلال این شورا است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در سال  ۹۶ قبل از ۱۳ دی با حجم مخالفت ها برای حضور مردم در صحنه مواجه بودیم.

لطفی ماموریت آتی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را محقق ساختن گام دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: با حضور سران سه قوه و مقامات کشوری در جلسات این نهاد مانند گذشته در خدمت مردم خواهیم بود تا پیام آنان را برای ایجاد یک تمدن اسلامی در دنیا به گوش جهانیان برسانیم.

فرمان تاسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ۱۲ مرداد سال ۱۳۵۹ توسط امام خمینی (ر ه) صادر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =