۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2667
کد خبر: 83421546
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات  مهار آتش سوزی بلوطستان های چوار همچنان ادامه دارد

ایلام - ایرنا-تلاش جدی مردم محلی ، نیروهای منابع طبیعی و بسیج و سپاه برای مهار اتش سوزی عرصه های طبیعی بخش چوار شهرستان ایلام همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا آتش‌سوزی در مراتع و بلوطستان های مرتفع  مشرف به روستای طاقطاوی بخش چوار از شب گذشته تا امروز جمعه باوجود تلاش همه نیروهای مدیریت بحران و نیروهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه همچنان ادامه دارد.

دامنه وسیع آتش در این منطقه کوهستانی و سخت گذر کار کنترل و اطفای حریق کار را دشوار و نیازمند پشتیبانی بهتر و کمک افراد بیشتری کرده است.

در پی دامنگیر شدن اتش بخشدار و امام‌جمعه شهر چوار امروز  از تمام مردم، طبیعت دوستان و حامیان محیط‌زیست ایلام  درخواست کردند تا برای نجات طبیعت طاقطاوی مشارکت وهمراهی کنند.

استقرار شمار زیادی از نیروهای  سپاه و بسیج  از بامداد امروز در منطقه آتش امیدواری به مهار حریق را طی روز جاری در بین افراد محلی ایجاد کرده است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در این خصوص  گفت: با ادامه آتش‌سوزی در روستای چنان و در منطقه تلخین، سپاه و بسیج شامل نیروهای ستاد، تیپ مردم پایه امیرالمؤمنین (ع) و نیروهای بسیج مردمی به همراه نیروهای منابع طبیعی از بامداد امروز به‌منظور اطفای حریق در محل حادثه مستقر هستند.

سردار جمال شاکرمی روز جمعه در گفت‌وگوبا خبرنگاران افزود: در این راستا هم‌اکنون تعداد بیش از ۲۵۰ نفر از این نیروها در حال تلاش برای اطفای حریق و مهار آتش سوزی هستند.

وی در عین حال تصریح کرد: همچنین به‌منظور تسریع در اطفای حریق گروهی دیگر از نیروهای سپاه به منطقه اعزام شدند.

وی بیان کرد: با ورود و بکارگیری این تعداد نیرو در محل حادثه بخش عظیمی از آتش‌سوزی مهار شده و انتظار می‌رود تا ظهر امروز آتش سوزی پایان یابد.

6034

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =