ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تحریم ظریف را نشانه استیصال آمریکا دانست

تهران-ایرنا-ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در بیانیه ای تحریم محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت جمهوری اسلامی ایران را محکوم و این کار را ناشی از ضعف و استیصال آمریکا در برابر انتشار پیام نورانی انقلاب اسلامی ایران در سرتاسر دنیا بر شمرد.

در این بیانیه که بامداد جمعه منتشر شد، آمده است:

دولت آمریکا که این روزها در برابر انقلاب اسلامی مردم ایران در ضعیف ترین شرایط خود از ابتدای انقلاب قرار دارد باز  هم  استیصال خود در برابر انتشار پیام مقاومت انقلاب اسلامی  ایران در سرتاسر دنیا را نشان داد و در اقدامی متحجرانه وزیر محترم امور خارجه دولت جمهوری اسلامی ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد.

جالب است که هر چقدر گفتمان جمهوری اسلامی ایران کارامدی خود را در دنیا نشان میدهد و هر میزان که این نظام مقدس بیشتر به الگویی برای مردم جهان تبدیل می‌شود این اقدامات ددمنشانه نیز فزونی پیدا می کند.

اگر چه این روزها دیگر قرار گرفتن در لیست تحریم های ظالمانه آمریکای جنایتکار به افتخاری برای مسئولین جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است اما ستاد اجرایی فرمان حضرت امام این اقدام را محکوم می نماید و حمایت خود را از جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه اعلام می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی این کشور علیه مردم ایران تبدیل شده، روز گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریمی خود قرار داد.

ظریف پیشتر سوم تیر که احتمال تحریم او را مطرح کرده بودند،  در مصاحبه با روزنامه نیویورک‌تایمز گفته بود: «هر کس که من را می‌شناسد می‌داند که من یا خانواده‌ام ملکی در خارج از ایران نداریم. من شخصاً حتی حساب بانکی هم در خارج از ایران ندارم. ایران کل زندگی و تنها تعهد من است. بنابراین، من هیچ مشکل شخصی با تحریم‌های احتمالی ندارم.»

وزیر خارجه ایران افزود:  «تنها تأثیر و احتمالاً تنها هدفِ قرار دادن من در فهرست تحریم،  محدود کردن توانایی من برای برقراری ارتباط است و شک دارم که این کمکی به کسی بکند. مطمئناً این کار، احتمال تصمیم‌گیری از روی آگاهی در واشنگتن را محدود خواهد کرد.»

در اطلاعیه روز چهارشنبه دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا، دلیل تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبعیت مستقیم یا غیر مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =