۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83421222
۰ نفر

برچسب‌ها

راه اندازی اورژانس اجتماعی در خوانسار ضروری است

اصفهان- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی خوانسار گفت: راه اندازی اورژانس اجتماعی در این شهرستان ضروری است که پیگیر آن هستیم. 

فرزاد محمدی پور روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در زمان حاضر و در مواقع اورژانسی و مورد نیاز از شهرهای اطراف کمک می گیرم که امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی این نیاز مهم  در منطقه باشیم. 
وی افزود: فرماندار خوانسار در خصوص این درخواست با رئیس سازمان بهزیستی کشور مذاکراتی داشتند و امیدواریم این مذاکرات هر چه زودتر به نتیجه برسد. 
وی خاطرنشان کرد: اکنون سه مرکز توانبخشی در خوانسار وجود دارد که به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند و شامل مرکز نگهداری پسران معلول ذهنی بالای ۱۴ سال ، سرای سالمندان و مرکز نگهداری کودکان و نوجوانان بد سرپرست و بی سرپرست تا مقطع متوسطه می باشند. 
رئیس اداره بهزیستی خوانسار ادامه داد :  تعداد  ۲۲۰ خانوار زیر پوشش بهزیستی این شهرستان هستند و به بیش از ۵۰۰ معلول خدمت رسانی می شود. 
وی با اشاره به فعالیت های این اداره در حوزه پیشگیری و بیماریها و آسیب های اجتماعی  بیان داشت: در یکسال گذشته بیش از ۹۰ درصد از بچه های سه تا ۶ ساله در بحث تنبلی چشم غربالگری شدند. 
محمدی پور اضافه کرد : هم اکنون دو مرکز مشاوره در شهرستان خوانسار فعال است و در کنار این مراکز مشاوره سامانه تلفنی هزار و ۴۸۰ صدای مشاور مرکز بهزیستی هم فعال بوده و راهنمای مددجویان  و افرادی که نیازمند مشاوره هستند می باشد. 
وی طراحی سایت تشخیص و غربالگردی اوتیستم و راه اندازی  سامانه ملی ۰۹۶۲۸ در خصوص پیشگیری و درمان و کاهش آسیب مواد مخدر را از جمله خدمات غیر حضوری سازمان بهزیستی برشمرد  و از مردم خواست ضمن آشنایی با این سامانه ها با معرفی به دیگران همدیگر را برای حل مشکلات فوق یاری دهند. 
وی گفت: سال گذشته ۶۰۰ سبد کالا در ایام عید نوروز و ماه رمضان میان مددجویان توزیع و ۲۵۰ میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نقدی هم جهت کمک به سیل زدگان جمع آوری و ارسال شد در حوزه دانش آموزی ۱۵۰ میلیون ریال خرید لوازم تحریر و توزیع در میان دانش آموزان مددجو را داشته ایم و در حوزه توانبخشی هم ۱۰۰ مورد کمک جهت خرید تشک مواج و ویلچر و موارد دیگر به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خوانسار با اشاره به مناسب سازی فضاهای عمومی برای معلولان و کم توانان جسمی حرکتی اظهار داشت : شهری که فاقد این فضاها باشد خود شهر معلولی است و باید کمک کنیم تا بتوانیم فضاهای مناسبی برای این افراد مهیا کنیم که متاسفانه بزرگترین مشکل در این راه کمبود اعتبارات دستگاه های ذیربط است. 
محمدی پور در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص علت تعطیلی مرکز نگهداری کودکان معلول ذهنی و جسمی حرکتی مرحوم نمازی گفت: کودکانی که در این مرکز نگهداری می شدند با افزایش سن آنها به بیش از ۱۴ سال دیگر شرایط نگهداری در این مرکز را نداشتند و از ۲۵ نفر آنها تنها پنج نفر زیر ۱۴ سال بودند که به تشخیص معاونت توانبخشی استان این کودکان به مراکز دیگر منتقل شده و افراد جایگزین دیگری هم نبود تا در این مرکز نگهداری شوند. 
وی بهزیستی را پلی میان مردم و خیرین دانسته و از مشارکت خیرین شهرستان و همیاری آنها قدردانی کرده و بیان داشت: مردم خوانسار در بحث طرحهای غربالگری و حمایت های خود در کنار بهزیستی هستند و همکاری بسیار خوبی با این سازمان دارند. 
 ۷۱۴۲/۶۰۲۶/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =