تاکید دولتمردان بر تسریع در ساماندهی میان‌گذر دریاچه ارومیه

ارومیه- ایرنا- معاونان استاندار آذربایجان‌غربی از مراحل ساماندهی میانگذر دریاچه ارومیه بازدید و بر تسریع مراحل اجرای این طرح تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی روز پنج‌شنبه در جریان این بازدید، گفت: مرحله نخست طرح ساماندهی میانگذر دریاچه ارومیه منجر به تسهیل تردد خودروها در قالب احداث دوربرگردان در ۲ طرف پل می‌شود.
پیمان آرامون افزود: این طرح شامل احداث سرویس بهداشتی، نمازخانه و محل استقرار بازدیدکنندگان و گردشگران است تا رفاه مراجعه‌کنندگان فراهم شود.
وی بیان کرد: بر اساس اعلام سرمایه‌گذار این طرح تا پایان ماه جاری به پایان می‌رسد.
در این بازدید معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار ارومیه به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز حضور داشتند.

در این بازدید همچنین مراحل اجرای طرح ساماندهی میانگذر دریاچه ارومیه بررسی و بر انجام اقدامات لازم برای تسریع عملیات اجرایی آن تاکید شد.
مرحله دوم این طرح شامل احداث مجتمع تفریحی و گردشگری با هدف جذب گردشگران و ارائه خدمات به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است که بزودی مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد.

پل میان‌گذر دریاچه ارومیه شامل مطالعات مهندسی، مهندسی پایه، مهندسی تفصیلی، تهیه مواد و تجهیزات، اجرا و ساخت پل اصلی، پل آبگذر و اصلاح خاکریز است؛ پل اصلی شامل ۲ مسیر رفت و برگشت جداگانه سواره رو هر کدام به عرض مفید ۹٫۵ متر و یک مسیر راه آهن به عرض مفید پنج متر است.

پل دارای ۳۳ دهانه بوده که پل اصلی شامل یک دهانه ۱۰۰ متری، ۱۲ دهانه ۷۰ متری، ۶ دهانه ۵۵ متری و پل دسترسی شامل ۱۰ دهانه ۲۸ متری، ۲ دهانه ۲۶٫۸ متری و پل انتقالی شامل دو دهانه ۵۰ متری است.

پل میان‌گذر دریاچه ارومیه قسمتی از بزرگراه شهید کلانتری است که ۲ استان آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی در شمال غربی کشور را به هم متصل می‌کند.

این پل یکهزار و ۷۰۹ متر طول دارد که هزار و ۲۷۶ متر آن در داخل دریاچه ارومیه اجرا شده و حدود ۳۸۵ متر آن در دو طرف پل‌های اتصال است.

این پل در ۲۷ آبان ۱۳۸۷ به بهره‌برداری رسید.

۹‪۹۱۸/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =