وزارت امورخارجه: تحریم ظریف نشانه استیصال  و درماندگی دولت آمریکا است

تهران-ایرنا- وزارت امورخارجه در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام دولت آمریکا در تحریم محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نوشت: این اقدام نشانه روشن استیصال و درمانگی دولت آمریکا است.

به گزارش عصر پنج شنبه  اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، دستگاه دیپلماسی خارجی کشور در این بیانیه با محکومیت اقدام دولت ایالات متحده آمریکا در تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، این اقدام را نشانه روشن استیصال و درماندگی دولت آمریکا می داند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: تحریم جدید آمریکا، ترس و ضعف این دولت در برابر دیپلماسی هوشمندانه و مبتنی بر منطق جمهوری اسلامی ایران را آشکار می کند.  

در این بیانیه تاکید می کند: اعمال تحریم اخیر بر وزیر امور خارجه هیچ تاثیری بر تلاش ها و اقدامات مجموعه وزارت امور خارجه و شخص وزیر امور خارجه به عنوان مسئول سیاست خارجی کشور در اثبات حقانیت ملت ایران، دفاع از منافع ملی و مبارزه با تروریسم اقتصادی دولت آمریکا نخواهد داشت و همچنان با تمام توان و باور قلبی، به انجام ماموریت و رسالت خود ادامه خواهد داد.

وزارت خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی این کشور علیه مردم ایران تبدیل شده، روز گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریمی خود قرار داد.

ظریف پیشتر سوم تیر که احتمال تحریم او را مطرح کرده بودند،  در مصاحبه با روزنامه نیویورک‌تایمز گفته بود: «هر کس که من را می‌شناسد می‌داند که من یا خانواده‌ام ملکی در خارج از ایران نداریم. من شخصاً حتی حساب بانکی هم در خارج از ایران ندارم. ایران کل زندگی و تنها تعهد من است. بنابراین، من هیچ مشکل شخصی با تحریم‌های احتمالی ندارم.»

وزیر خارجه ایران افزود:  «تنها تأثیر و احتمالاً تنها هدفِ قرار دادن من در فهرست تحریم،  محدود کردن توانایی من برای برقراری ارتباط است و شک دارم که این کمکی به کسی بکند. مطمئناً این کار، احتمال تصمیم‌گیری از روی آگاهی در واشنگتن را محدود خواهد کرد.»

در اطلاعیه روز چهارشنبه دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا، دلیل تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبعیت مستقیم یا غیر مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =