مدیریت نکردن مصرف برق در مشهد منجر به وضعیت اضطراری می شود

مشهد- ایرنا- مصرف برق در مشهد از حد میانگین گذشته است و در صورت عدم مدیریت مصرف و تداوم گرما، چاره ای جز اعلام وضعیت اضطراری شبکه باقی نمی ماند.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: چند روزی است که وضعیت مصرف برق توسط مشترکان مشهدی از حد متوسط فراتر رفته و وضعیت قرمز مصرف برق در این شهر همچنان تداوم دارد.

علیرضا کاشی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیشترین بار مصرفی در شبکه برق مشهد به میزان هزار و ۶۳۹ مگاوات ساعت در روز مربوط به روز ۳۰ تیرماه بوده است در حالی که میانگین برق مصرفی طبق استاندارد وزارت نیرو برای شهر مشهد باید هزار و ۵۰۰ مگاوات ساعت باشد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون در بیشتر روزها مصرف برق در مشهد در وضعیت زرد یا قرمز بوده و در این مدت مصرف متعادل برق در این شهر کمتر اتفاق افتاده است.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: با توجه به گرمای هوا و افزایش حضور زائران و مسافران در شهر مشهد در این ایام، مصرف برق در این شهر بالاست لذا توصیه می شود شهروندان در روزهای کنونی کولرهای آبی را روی دور کُند و کولرهای گازی را روی درجه ۲۴ تنظیم و از استفاده وسایل پرمصرف برق در ساعات ۱۲ تا ۱۸ بعد از ظهر خودداری کنند.

کاشی افزود:با توجه به این که گرمای هوا همچنان ادامه خواهد داشت در صورتی که شهروندان مشهدی در مدیریت مصرف برق با این شرکت همکاری نکنند هر زمان که تامین برق در مشهد دچار مشکل شود بلافاصله جداول وضعیت اضطراری و زمان بندی برق به اجرا در می آید.

مشهد مقدس یک میلیون و ۶۵۰ هزار مشترک برق دارد.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =