اتحادیه اروپا: به همکاری با ظریف ادامه می دهیم

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اقدام روز گذشته آمریکا مبنی بر تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را محکوم و اعلام کرد این اتحادیه به همکاری با ظریف ادامه خواهد داد.

کارلوس مارتین روئیز سخنگوی خانم فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  تصریح کرده است که این اتحادیه به همکاری با ظریف ادامه خواهد داد.

این سخنگو گفته است : این تصمیم آمریکا باعث تاسف است. ما به نوبه خود، به دلیل اهمیتی که به حفظ روابط دیپلماتیک با تهران قائل هستیم، همکاری با محمدجواد ظریف به عنوان عالی ترین دیپلمات ایران را ادامه می دهیم.

دولت آمریکا دیروز چهارشنبه 31 ژوئیه (9 مرداد) در  یکی دیگر از رفتارهای دوگانه خود، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد؛ این اقدام آمریکا که از یک سو تظاهر به تنش زدایی و تمایل به مذاکره می کند و از سوی دیگر بر درب دیپلماسی قفل می زند، واکنش ها و بازتاب گسترده ای از سوی کشورهای مختلف و رسانه های بین المللی به دنبال داشت.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز امروز در سخنانی گفت: آمریکایی ها در اقدامی بسیار کودکانه از یک طرف برای مذاکره اعلام آمادگی می‌کنند و از طرف دیگر وزیر خارجه کشورمان را تحریم می‌کنند و اینگونه اقدامات آنها  بیانگر عظمت و عزت دولت و ملت ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =