بیش از ۲ هزار پایگاه اوقات فراغت در کرمانشاه ایجاد شده است

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست ساماندهی امور جوانان کرمانشاه گفت: به منظور تحقق راهبردهای گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به امور جوانان، ۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه برای پرکردن اوقات فراغت در استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی فتاحیان روز پنجشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان که به ریاست استاندار کرمانشاه برگزار شد، افزود: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جوانان و نوجونان استان از این اماکن و پایگاه ها استفاده می کنند.

وی همچنین از راه اندازی خانه جوان در شهرستان های کرمانشاه و اسلام آباد خبر داد و گفت: در سال جاری صدور مجوز برای ۱۵ سمن جدید برای رسیدگی به امور و چالش های پیش رو جوانان استان در دست اقدام است.

فتاحیان در ادامه از انعقاد ۱۳ تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی استان برای رسیدگی به امور جوانان خبر داد و گفت: این تفاهم نامه ها بیشتر به منظور آشنایی با محیط کار و کارآموزی و مهارت آموزی برای ترویج فرهنگ کار در بین جوانان استان منعقد شده است.

کمیته امداد برای ۱۰۳۳ جوان اشتغال ایجاد کرده است

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: این نهاد به منظور پرکردن اوقات فراغت مددجویان زیرپوشش در ایام تابستان ۳۰ پایگاه برای پنج هزار مددجو دایر کرده که برنامه های متنوع قرآنی،  هنری، ورزشی و فرهنگی در این پایگاه ها آموزش داده می شود.

محسن رخصی در ادامه از اعزام ۲ هزار و ۶۵۰ مددجو نوجوان به اردوهای تفریحی، هزار و ۶۰۰ اردوی زیارتی و مسابقه های خبر داد و گفت: کمیته امداد همچنین برای هزار و ۳۳ جوان زیرپوشش و خارج از پوشش در سال گذشته اشتغال ایجاد کرده است.

حضور ۲۵ هزار نفر در کانون های مساجد استان 

 دبیر کانون مساجد کرمانشاه هم در این جلسه از فعالیت ۲۵ هزار جوان و نوجوان در کانون های مساجد استان خبر داد و گفت: ۵۵۰ کانون مساجد در استان وجود دارد و کرمانشاه جزء پنج استان برتر کشور در زمینه برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، قرآنی و ورزشی و اردویی است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان، ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد

۳۲۰۹/۸۰۶۶