تیران و کرون به افزایش پایگاه اورژانس  نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و میزان تردد ، این شهرستان به افزایش پایگاه اورژانس نیاز دارد.

حمیدرضا میززاییان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به گستردگی حوزه جغرافیایی،  جمعیت بالا و حجم بالای تردد در تیران و کرون ۲ پایگاه اورژانس و ۲ کد عملیاتی پاسخگو نیست و برخی از مواقع این پایگاه ها توان خدمات رسانی به همه فوریت ها را نداشته اند.

وی بیان کرد: کمبود پایگاه اورژانس ۱۱۵ موجب کاهش سرعت العمل ماموریت ها شده که ضرورت توسعه این مراکز را مورد تاکید و توجه قرار می دهد که باید به مجموع کدهای این نهاد افزوده شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون کمبود نیروی انسانی و آمبولانس را از چالش های پیش روی توسعه اورژانس ۱۱۵ بیان کرد و اظهارداشت: با مشارکت خیر و همکاری مسئولان شهرستانی یک پایگاه در جاده تیران به سامان به ۲ پایگاه قبلی تیران و کرون افزوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرآیند توسعه پایگاه های اورژانس ۱۱۵ در تهران انجام می شود و جز اختیارات شهرستانی و استانی نیست.

میرزاییان ادامه داد: مردم بخش های مختلف شهرستان برای رسیدگی به موقع و دسترسی سریع به امکانات امدادی را همواره مطالبه می کنند که افزایش این خدمات علاوه بر رفع نیاز منطقه به حوادث جاده ای مسافران نیز پاسخگو خواهد بود.

وی اضافه کرد: تیم های عملیاتی فوریت های پزشکی ۱۱۵ تیران در مدت زمان معمول و کمتر از متوسط کشوری به حادثه اعزام می شوند.

فوریت‌های پزشکی شهرستان تیران و کرون با برخورداری از ۲ پایگاه امداد رسانی، یک اتاق فرمان به صورت ۲۴ ساعته و رایگان در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران است.

بیش از ۶۰ درصد ماموریت های اورژانس ۱۱۵ این منطقه به سوانح و حوادث ترافیکی اختصاص دارد.

شهرستان تیران وکرون دارای ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه، ۵۳ کیلومتر راه اصلی و۱۵۳ کیلومتر راه روستایی است.

۷۱۳۱/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =