تحریم ظریف، شکست ترامپ برابر دیپلماسی علنی ایران است

تهران-ایرنا- حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در بیانیه ای ضمن محکومیت اقدام خزانه داری آمریکا برای تحریم وزیر امور خارجه، اعلام داشت: تحریم ظریف نشان از اعتراف به شکست دولت ترامپ در برابر دیپلماسی علنی ایران است.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی روز پنجشنبه در واکنش به اقدام شب گذشته خزانه داری آمریکا برای تحریم وزیر امور خارجه ایران در بیانیه ای نوشت: این تحریم در ادامه رویکرد یکجانبه‌گرایانه آمریکا، نه ‌تنها نشان از اعتراف به شکست ترامپ‌ و متحدان او برابر قدرت دیپلماسی ایران است، بلکه بیانگر شکست و ترس دولت آمریکا از تأثیرگذاری بیشتر  ظریف در افکار عمومی این کشور و جهان است.  
این بیانیه افزود: این تحریم نقض ادعاهایی است که دولت آمریکا در حمایت از جریان آزاد اطلاع‌رسانی دارد و هم نشانی از توخالی بودن ادعاهایی است که این دولت برای مذاکره با ایران دارد.
حزب اتحاد ملت خاطرنشان کرد: تحریم ظریف از سوی دولتمردان تندرو و بی‌منطق حاکم بر کاخ‌سفید در عین‌ حال، این پیام را برای جریانات تندرو در ایران و مخالفان برجام و طعنه‌زنندگان بر ظریف و سیاست‌خارجی دولت دارد که برخلاف ادعاها و شعارهای آنان، تندروهای آمریکایی همچون تندروهای ایرانی از مذاکره و گفت‌وگو هراس دارند و از این‌رو، دو طرف با وجود همه شعارهایی که علیه یکدیگر می‌دهند، در تضعیف و تخفیف جریان‌ها و نیروهای مدافع منطق و گفت‌وگو و آفرینندگان برجام در ایران و آمریکا، همراه و همسو هستند.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ضمن محکوم ‌کردن این اقدام دولت آمریکا، حمایت همه‌جانبه خود را از وزیر امور خارجه ایران، بعنوان مسئول و سخنگوی دیپلماسی ایران،   اعلام می‌دارد و همه مردم ایران‌دوست را به حمایت از او فرا می‌خواند.  
این بیانیه تصریح کرد: امروز روزی است که به‌دور از  اختلاف نظرها باید یک صدا از ظریف که نماد قدرت دیپلماسی ایران است حمایت کنیم.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha