۱۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83420941
۰ نفر
حمله موشکی یمن به پایگاهی در شرق عربستان

تهران - ایرنا - یمن روز پنجشنبه با موشک بالستیک دور برد، یک پایگاه نظامی را در عمق خاک عربستان در شرق این کشور هدف قرار داد.

به گزارش شبکه خبری المسره، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن، برای نخستین بار یک فروند موشک بالستیک دوربر به یکی از دورترین نقاط واقع در منطقه الشرقیه عربستان شلیک کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت این حلمه در  واکنش به  جنایات متجاوزان، محاصره یمن  و اصرار متجاوزان بر ادامه تجاوز و کشتار مردم یمن صورت گرفته است.

یحیی سریع بار دیگر از شرکت های خارجی و شهروندان عربستانی خواست از مراکز نظامی فاصله بگیرند زیرا به گفته او این مراکز اهدافی مشروع برای یمن به شمار می رود.

شهر الدمام در دورترین نقطه شرق عربستان در ساحل خلیج فارس واقع شده و مرکز شرکت های اقتصادی به شمار می رود و مقر اصلی شرکت بزرگ نفت آرامکو برای صدور نفت این کشور نیز در آنجا قرار دارد.

این نخستین حمله به اهداف نظامی در شرق عربستان به شمار می رود و یگان موشکی و پهپادی یمن از مارس 2015 تاکنون ده ها عملیات نظامی را در عمق خاک عربستان از جمله ریاض انجام داده است.

 در اثر تجاوز نظامی ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان که از ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی به شهادت رسیده‌اند که ۸۵ هزار نفر آنان کودک بوده‌اند که بیشتر بر اثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی ائتلاف جان باخته‌اند.

یکی از دلایل و بهانه‌های حمله عربستان و امارات با همراهی آمریکا به یمن، بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده که با فرار دوباره وی به آمریکا و اعلام استعفای مجدد منصور هادی از تمام مسئولیت هایش دیگر بهانه ای برای عربستان و ائتلاف عربی – آمریکایی برای ادامه تجاوز به یمن باقی نگذاشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =