۱۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۱
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 83420840
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتفاعات جره و بالاده کازرون همچنان می‌سوزد

شیراز - ایرنا- پس از گذشت سه روز از شروع آتش سوزی در ارتفاعات منطقه جره و بالاده کازرون این آتش سوزی هنوز مهار نشده و عرصه‌های طبیعی این منطقه همچنان در آتش می‌سوزد ، برخی از گونه‌های جانوری در این آتش‌سوزی تلف شدند.

معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان کازرون که ناظر بر عملیات کنترل آتش سوزی در ارتفاعات بخش جره و بالاده است روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی در کوه‌های مشرف بر بخش جره و بالاده کازرون پس از گذشت سه روز همچنان تا این لحظه ادامه دارد.

کرم الله رنجبر گفت: این آتش سوزی در چند مرحله با کمک نیروهای مردمی مهار شد ولی به علت ارتفاع بلند منطقه و سخت گذر بودن و وزرش باد مجددا آتش شعله ور شده است .

معاون فرماندارکازرون به تلاش نیروهای مردمی و بسیجی منطقه در مهار آتش سوزی اشاره کرد و گفت از نخستین روز شروع آتش سوزی (هفتم مرداد) تاکنون سه فروند بالگرد برای انتقال نیرو به محل آتش سوزی در منطقه به پرواز در آمدند و این پروازها همچنان فعال است .

رنجبر به وسعت منطقه آتش اشاره کرد و افزود: آتش به بخشی از کوه‌های منطقه کوهمره سرخی که هم مرز با جره و بالاده است گسترش یافته است .در این آتش سوزی متاسفانه  برخی گونه های جانوری هم تلف شدند.

در این آتش سوزی متاسفانه  برخی گونه های جانوری هم تلف شدند.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۴۲ کیلومتری جنوب غرب شیراز در استان فارس قرار دارد.

 ۹۶۰۳ / ۶۱۱۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها