۱۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 83420815
۰ نفر

برچسب‌ها

سلیمی: بیان و زبان ظریف تحریم شدنی نیست

تهران- ایرنا- عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه زبان و بیان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه تحریم شدنی نیست، گفت: مردم و رهبران جهان با تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سوی امریکا درمی یابند، این کشور طبل توخالی است.

اصغر سلیمی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تحریم محمد جواد ظریف توسط دولت آمریکا اظهار داشت: وزیر امور خارجه با توجه به امکانات و فضای جدیدی که وجود دارد می تواند با کل دنیا صحبت و دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران را مخابره کند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس با لیان اینکه سیستم دیپلماسی آمریکا با حضور افرادی چون پمپئو و بولتون به سمت سراشیبی سقوط می رود،افزود:به نظر می رسد اینها از الفبای دیپلماسی چیزی نمی دانند و بدیهیات دیپلماسی و اخلاق را زیر پا گذاشتند، مردم و رهبران جهان با چنین رفتارهایی می فهمند که آمریکا یک طبل توخالی است.
سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها تحریم ظریف توسط آمریکا را شگرد جدید این کشور در دیپلماسی عنوان و تصریح کرد: هیچ جای دنیا چنین نگاهی وجود ندارد که بخواهند راه دیپلماسی را بر خود ببندند.
این نماینده مجلس با اشاره به دوگانگی حاکم بر رفتار دولت آمریکا گفت: آنها از یک طرف می گویند حاضرند بدون هیچ پیش شرطی پای میز مذاکره با ایران بنشینند و از طرف دیگر بالاترین مقام دیپلماسی کشور را که در صورت انجام مذاکره، با ایشان باید مذاکره کنند، تحریم می کنند.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: آمریکا در این شرایط و با این اقدام خود تحریمی ایجاد کرد.
وی با اشاره به قدرت کلام و نفوذ ظریف در عرصه بین الملل گفت: ایشان با قدرت بیانی که دارد می تواند در همه مجامع از آن استفاده کرده و با مردم دنیا صحبت کند.
وی اقدام دولت آمریکا را بی ارزش خواند و ادامه داد: خود آقای دکتر ظریف اعلام کردند که از لحاظ مالی هم پول و حسابی در دیگر کشورها به ویژه امریکا ندارند. 
این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دیپلماسی ایران از طریق ظریف ب دنیا مخابره خواهد شد و هیچ سدی جلوی او قرار ندارد. با این اقدام آمریکا مردم دنیا حقانیت جمهوری اسلامی ایران را بهتر خواهند دید و پوچی و دروغ بودن نظام امریکا و پمپئو را بیشتر می شناسند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =