۱۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83420724
۰ نفر
طالبان پاکستان: زنان به تنهایی حق خروج از خانه ندارند

اسلام آباد - ایرنا - گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان موسوم به (تی تی پی) در شمال غرب پاکستان هشدار داد زنانی که تنها و بدون همراه از خانه خارج شوند، مجازات خواهند شد. طالبان همچنین اعلام کرد پخش موسیقی با صدای بلند مجازات خواهد داشت.

رسانه های پاکستانی روز پنجشنبه اعلام کردند: اعلامیه هایی به زبان اردو در بخش های مختلف منطقه وزیرستان شمالی از جمله شهر «میرانشاه» به دست مردم رسیده که در آن تروریست های طالبان ساکنان محلی را در صورت سرپیچی از خواسته های آنان تهدید به مجازات کرده اند.

در اطلاعیه گروه تحریک طالبان آمده است: اجرای برنامه های فرهنگی از جمله موسیقی نیز در وزیرستان شمالی ممنوع است در غیر این صورت مردم مسئول عواقب آن خواهند بود.

تروریست ھای طالبان همچنین فعالان طرح واکسیناسیون فلج اطفال را نیز تهدید کرده و گفتند که از پیگیری و مراجعه به خانه ها اجتناب ورزند و همچنین زنان نیز نباید از محل سکونت خود خارج شوند.

این اولین بار نیست که تروریست های طالبان در پاکستان که از یک دهه گذشته نیروهای امنیتی، مقامات دولتی، سیاسیون و به ویژه غیرنظامیان را در مناطق شمال غرب پاکستان بی حملات انتحاری، انفجار و یورش های مسلحانه مورد هدف قرار داده اند، رفت و آزاد مردم به ویژه زنان را در این مناطق ممنوع اعلام می کند.

این گروه افراطی که مخالف فعالیت مراکز آموزشی برای دختران و زنان در مناطق قبایلی پاکستان نیز است، تاکنون صدها باب مدرسه و منزل مسکونی را در اعتراض به حضور دختران دانش آموز منفجر کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha