روزانه ۷۰ تن شیر حمایتی در چهارمحال و بختیاری خریداری می شود

شهرکرد- ایرنا- رییس تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری از خرید روزانه ۷۰ تن شیرخام تولیدی استان با یارانه دولتی خبر داد.

افشین حیدری روز پنجشنبه در گفت گو با ایرنا اظهار داشت: اتحادیه دامداران استان با همکاری دستگاه های اجرایی به ازای هریک کیلوگرم شیرخام  مبالغ یارانه مصوب را به دامداران پرداخت می کند. 
وی اظهار داشت: این طرح با هدف کنترل و مدیریت بازار شیر و رساندن قیمت محصول به قیمت متعادل حمایت توسط دولت پرداخت می شود. 
به گفته وی، در دولت دوازدهم زنجیره تولید مواد لبنی از مزرعه تا سفره توسط این اتحایه با تولید و تامین علوفه و خوراک دام ، لولید شیر و مراکز جمع آوری ، فرآوری و تبدیل به انواع مواد لبنی و عرضه در بازار مصرف با همت اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود.

حیدری ،چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از قطب های تولید شیر و گوشت در کشور مطرح است و هم اینک ۳ درصد شیر کشور در این استان تولید می شود. 
رییس تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری میزان تولید روزانه شیر خام استان ۶۵۰ تن برآورد کرد و گفت: سالانه ۲۳۸ هزار تن محصول شیر خام در این استان تولید و روانه بازار مصرف می شود. 
حیدری  از ارسال بیش از ۷۰ درصد از شیر خام تولیدی به  کارخانه های فرآوری مواد لبنی در استان خبر داد و گفت: ۳۰ درصد مابقی نیز در مراکز فرآوری تولید و تبدیل می شود. 
به گزارش ایرنا، چهارمحال وبختیاری با حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین، سالانه ۲۳۸ هزار تن شیر تولید و روانه بازار مصرف می کند. 
بیش از ۳۶۵ واحد گاوداری صنعتی و ۳۵ مجتمع دامداری در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد. 

۶۱۹۹ /۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =