۱۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۳
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83420644
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار هزار طرح ورزشی نیمه کاره در کشور وجود دارد

خمین - ایرنا - معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت ورزش و جوانان گفت: بیش از چهار هزار طرح ورزشی نیمه کاره در نقاط مختلف کشور وجود دارد که نیاز است در بازه زمانی مناسبی تکمیل شوند.

به گزارش ایرنا، «ژاله فرامرزیان» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح های ورزشی شهرستان محلات در جمع خبرنگاران، افزود: تکمیل بیش از یک هزار طرح ورزشی در نقاط مختلف کشور امسال هدفگذاری شده و پیش بینی می شود که شمار طرح های نیمه تمام ورزشی کشور تا آخر سال  کمتر از سه هزار فقره شود.

وی ادامه داد:  بیش از ۸۹۰ طرح ورزشی پارسال در نقاط مختلف کشور با تخصیص اعتبارات ملی و استانی تکمیل شد و اهالی ورزش از مزایای آن بهره مند شدند.

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت:  منابع مالی قابل توجهی پارسال  به هیات های ورزشی تخصیص شد که برای تهیه اقلام ورزشی هزینه شد.

فرامرزیان اضافه کرد:  ۴۰ میلیارد ریال منابع مالی در سال گذشته  به هیات های ورزشی و هفت میلیارد ریال به مناطق کمتر برخوردار اختصاص یافت که نقش مهمی در افزایش سرانه ورزشی استان های مختلف کشور داشت.

وی با اشاره به بازدید از طرح های ورزشی محلات افزود: سالن ورزشی یک هزار نفری محلات سرعت و کیفیت مطلوبی دارد و به منظور تکمیل و بهره برداری آن  ۲۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

معاون توسعه  منابع و مدیریت وزارت ورزش و جوانان گفت: این مجموعه ورزشی دارای  ردیف عمرانی  برای بودجه است و تلاش می شود که از سایر ردیف ها نیز برای آن اعتبار جذب شود.

فرامرزیان با بیان اینکه ۷۳ درصد از مجموع اعتبارات هزینه ای و عمرانی  سال گذشته جذب شده است، بیان کرد:  با توجه به شرایط اقتصادی کشور امسال ۲۵ درصد از اعتبارات کسر شده و تلاش می شود ۷۵ درصد باقی مانده به طور کامل جذب شود.

بازدید از طرحهای ورزشی فتح المبین و یک هزار نفری محلات، طرح های ورزشی خمین، اراک و ساوه از از برنامه های سفر یک روزه معاون توسعه منابع و مدیریت ورزش و جوانان به استان مرکزی است.

محلات در جنوب استان مرکزی با ۵۵ هزارنفر جمعیت است.

۹۹۳۰/۶۰۱۳/۳۰۱۷

برچسب‌ها