حذف مدارس سنگی اسفراین کلید خورد 

بجنورد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش اسفراین گفت: عملیات تخریب مدارس سنگی و برنامه ریزی برای ساخت فضاهای آموزشی مقاوم جایگزین آن در روستاهای اسفراین آغاز شد.

سلیمان غفاری جوشقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۸ روستای این شهرستان دارای مدارس سنگی و غیراستاندارد هستند که تخریب این مدارس با هدف جایگزینی آن با فضای آموزشی مقاوم در برابر حوادث در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: برنامه ریزی لازم برای ساخت مدارس مقاوم و مستحکم در روستاهای یاد شده انجام شده که با پایان یافتن فرآیند تخریب، عملیات ساخت مدارس جدید آغاز می شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش اسفراین مدارس سنگی را مربوط به روستاهای نوشیروان، حسن آباد اردغان، بیدواز، اردغان، سرچشمه، درپرچین، باغی و رویین عنوان کرد و گفت: برچیدن مدارس سنگی روستایی از نتایج امضای تفاهم نامه استاندار خراسان شمالی با رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است.

غفاری افزود: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی وعده کرده است که مدارس جایگزین فضاهای آموزشی سنگی تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد و مدارس سنگی در شهرستان اسفراین به کلی حذف شود.

۲۰ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان اسفراین تحصیل می کنند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

۵۱۳۲/۷۱۸۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =