۱۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83420381
۰ نفر

برچسب‌ها

تهیه بانک اطلاعاتی سوانح جاده ای در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: بانک اطلاعاتی در زمینه مکان های حادثه خیز، محورها و نقاط پرحادثه در حال تهیه است.

مصطفی پناهنده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با کمک یافته های گردآوری شده در این بانک اطلاعاتی می توان برای کاهش سوانح جاده ای برنامه ریزی کرد.

وی ادامه داد: امسال با توجه به ریازنی های صورت گرفته توسط اعضای کمیسیون مدیریت ایمنی و سوانح جاده ای یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای مطالعات کاهش سوانح جاده ای اختصاص یافت که امید می رود با گرفتن مشاور متخصص بتوان این طرح مطالعاتی را با هدف کاهش سوانح تدوین کرد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان افزود: راهداری به صورت مستیم با سوانح جاده ای ارتباط دارد بنابراین این مجموعه در حوزه های نصب علائم و تجهیزات، حذف نقاط حادثه خیز، روکش محورهای مواصلاتی و نگهداری راه اقداماتی انجام داده است.

پناهنده درباره ضرورت بهره گیری از آی.تی.اس و فناوری های نوین برای کاهش تصادف نیز گفت: دوربین های پایش تصویری و ثبت تخلف سرعت در جاده های برون شهری نصب شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این تابلوهای پیام متغیر، دستگاه توزین در حال حرکت، سامانه سوانح جاده ای و مسیر یاب ها وجود دارد که در کاهش سوانح جاده ای و رصد محورهای مواصلاتی تاثیر بسزایی دارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان بیان کرد: این اداره کل در زمینه آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک نیز فعال است و تاکنون اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای رانندگان، دانش آموزان، راکبان موتورسیکلت، راننده وانت بار و عابران پیاده کرده است.

پناهنده افزود: به منظور آشکارسازی وسایل نقلیه عمومی مثل کامیون ها، شبرنگ تحویل آنها می شود تا با نصب بر روی وسیله نقلیه و قابل روئیت کردن خودرو از بروز سوانح در هنگام تاریکی هوا و شب هنگام جلوگیری کنند.

وی فعالیت مراکز معاینه فنی را نیز در کاهش سوانح موثر دانست و گفت: خودروها سالم و بدون نقص فنی کمتر دچار سانحه می شوند.

۷۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =