حکم سرپرستی شهرداری شاهین شهر قانونی نیست

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به استناد دستور العمل نحوه احراز سکونت شهردار از شورای شهر شاهین شهر خواست تا ابلاغ حکم سرپرستی حمید رضا فدایی به سمت شهردار شاهین شهر را لغو کند.

  حجت اله غلامی در نامه ای خطاب به رئیس شورای اسلامی شاهین شهر تصریح کرده است که به علت عدم احراز  شرایط تصدی سمت شهردار، ابلاغ حکم سرپرست شهرداری باید لغو شود.

شورای اسلامی شهر شاهین شهر به تازگی حمید عشقی شهردار این شهر  را به سبب آنکه ساکن این خطه نبود از کار برکنار کرد و برای شهرداری سرپرست انتخاب کرد.

عشقی از 29 مرداد پارسال با انتخاب اکثریت شورای اسلامی شهر ، شهردار شاهین شهر بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درپی این برکناری در نامه خود خطاب به شورای اسلامی شاهین شهر نوشته است :  به استناد ماده ۵ دستور العمل نحوه احراز سکونت شهرداربه شماره ۵۶۶۲۸ مورخ ۹۸/۰۳/۲۵ وزیر کشور، موضوع ماده ۵  آئین نامه اجرایی شرایط تصدی سمت شهردار مصوب ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ هیات وزیران رعایت ماده ۹۰ قانون تشکیلات و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن الزامی و تا زمان ابلاغ نظریه کمیته تطبیق شهرستان به آن شورا حکم سرپرستی فاقد وجاهت قانونی است.

در قسمت دیگری از آن نامه آمده است مقتضی است نسبت به لغو ابلاغ سرپرستی حمید رضا فدایی به سمت شهردار شاهین شهراقدام کند.

دیروز  عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر در پی برکناری شهردار این منطقه به رسانه های محلی گفته بود که  اعضای شورا به دلیل آنکه شهردار شاهین‌شهر ساکن این شهر نیست، بر اساس بند "د" ذیل تبصره ۴، بند یک ماده ۸۰ و ماده ۹۰ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران مصوب سال ۷۵، حمید عشقی را از سمت مدیریت شهرداری برکنار کرد.

اکثر اعضای شورا به حمیدرضا فدایی، معاون فعلی خدمات شهری شهرداری به‌عنوان سرپرست شهرداری شاهین‌شهر رأی مثبت دادند.

برکناری شهردار پیشین شاهین شهر با رای چهار نفر از اعضای شورای شهر که موافق عزل وی بودند، صورت گرفت و سه عضو دیگر شورا در اعتراض به این رأی گیری و با توجه به حضور  ۲ ماهه حمید عشقی در این شهر، به نشانه اعتراض، جلسه شورا را ترک کردند.

حمید عشقی شهردار برکنار شده شاهین شهر

شاهین شهر مرکز شهرستان شاهین شهر و میمه محسوب می شود و در ۲۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد. 

۶۰۲۲/ ۳۰۸۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =