پنجمین غریق استان در چشمه گاهگل مانه‎وسملقان

بجنورد- ایرنا- پنجمین غریق استان در سال جاری یک جوان ۲۰ ساله بجنوردی بود که دیروز در چشمه روستای «گاه گل» از توابع شهرستان مانه و سملقان جان باخت و جسدش با کمک نیروهای جمعیت هلال احمر از آب بیرون کشیده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با دریافت گزارش غرق جوانی در چشمه، با هماهنگی فرمانداری ۲ تیم به منطقه اعزام شد که با توجه به عمیق بودن محل حادثه، از تیم غواص نیز درخواست کمک شد و ساعت ۱۵:۱۰ دقیقه جنازه وی پیدا و از آب درآورده شد.

محسن نجات، علت غرق این جوان را نیز احتمالا بی اطلاعی وی از عمق آب محل شنا عنوان کرد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر وظیفه ای برای نجات غریق در سدها و یا آب بندها ندارد و بیرون کشیدن جسد فرد حادثه دیده هم تکلیف این جمعیت نیست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این جمعیت در حوادث طبیعی و غیرمترقبه همچون سیل برای نجات افراد حادثه دیده در عرصه حضور می یابد اما در مواردی همچون وقوع حادثه در سدها و یا آب بندها تکلیفی بر عهده ندارد.

دوشنبه هفته جاری هم جسد یک نوجوان ترکمن غرق شده در آب بند رود مرزی چندیر در شهرستان راز و جرگلان، با همت جوانان و نیروهای مردمی بعد از چندین ساعت تلاش و جست و جو پیدا و از آب بیرون کشیده شد که این ماجرا منجر به انتقاد شدید فرماندار راز و جرگلان از جمعیت هلال احمر به دلیل آنچه که دیر رسیدن امدادگران و نبود پایگاه امداد و نجات در منطقه عنوان کرده بود، شد.

از ابتدای امسال پنج تن در استان اس این گزارش، حادثه های غرق شدن در آب های خراسان شمالی امسال پنج نفر قربانی داشته است. 

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =