نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: ترامپ از القاعده حمایت می کند

نیویورک- ایرنا- نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020، جنگ عراق را محصول دروغ و خیانت به مردم آمریکا دانست و گفت رئیس جمهوری فعلی از القاعده حمایت می کند.

تولسی گابارد شامگاه چهارشنبه در دور دوم مناظرات انتخابات 10 نامزد دیگر حزب دموکرات که در شهر دیتوریت میشیگان برگزار شد، این مطلب را درباره جنگ عراق و افغانستان و همچنین جنگ طلبی دولت ترامپ علیه ایران مطرح کرد.

وی که خود در ارتش آمریکا در عراق خدمت کرده است، افزود: به ما درباره جنگ عراق دروغ گفته شد. این یک خیانت بود، خیانتی به مردم آمریکا بود. آنها به من، خانواده ام و همه کسانی که در آنجا خدمت می کردند، دروغ گفتند.

عضو مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: آنها دروغ گفتند که صدام حسین سلاح های کشتار جمعی دارد، با القاعده همکاری می کند و تهدیدی برای مردم آمریکا است.

گابارد تاکید کرد آنها برای حفاظت از جان آمریکایی ها، جان هزاران آمریکایی را گرفتند. مشکل این است که رئیس جمهوری فعلی به خیانت به ما ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه گمان می کردیم القاعده را پشت سر می گذاریم، اظهار کرد اما اکنون پس از سال ها نه تنها این کار را نکردیم بلکه آنها نسبت به 11 سپتامبر قویتر شده اند.   

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد رئیس جمهوری ما از القاعده حمایت می کند.

اندرو یانگ هم درباره توافق هسته ای ایران با توجه به خروج ترامپ از آن گفت باید به این توافق بازگردیم اما لازم است که نسبت به برخی محدودیت ها و موضوعات دیگر گفت وگو شود.

وی بر پرهیز هرگونه جنگ جدید تاکید کرد و گفت که ما جان هزاران آمریکایی را از دست دادیم و تریلیون ها دلار هزینه کردیم برای 18 سال درگیری های خلاف قانون اساسی که منافع روشنی برای ما نداشته است.  

یانگ تاکید کرد من نیروهای آمریکایی را به کشور باز می گردانم و تنش با ایران را کاهش می دهم.

جی اینسلی هم با انتقاد از جنگ عراق گفت اکنون ما با رئیس جمهوری مواجه هستیم که می خواهد جنگ راه بیندازد. ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که از افتادن در جنگ جلوگیری کند و یک تصمیم معقول اتخاذ کند.

بیل دی بلاسیو هم از اینکه دولت ترامپ به سمت جنگ با ایران حرکت می کند، انتقاد کرد و گفت ما به دموکرات هایی نیاز داریم که در برابر این جنگ بایستند.

جو بایدن هم که در دوران جنگ عراق در سنای آمریکا حضور داشت و به آن رای داده بود از کرده خود اظهار پشیمانی کرد و گفت ما قضاوت نادرستی داشتیم و به رئیس جمهوری وقت اعتماد کردیم. او می گفت بر اساس بازرسی های سازمان ملل متحد به این یافته ها رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =