دولت آمریکا صدها کودک پناهجو را از خانواده هایشان جدا کرده است

تهران – ایرنا – اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا با اعلان این آمار که بیش از 900 کودک پناهجو در دوره یک ساله اخیر در مرز آمریکا از خانواده هایشان جدا شده اند، از یک قاضی فدرال خواست مانع اجرای سیاست دولت این کشور در جداسازی کودکان مهاجر از والدینشان شود.

به گزارش شبکه سی ان ان؛ این نهاد مدنی ایالات متحده افزوده است که ماموران مهاجرتی این کشور از ژوئن 2018 تاکنون بیش از 900 کودک شامل شمار زیادی نوزاد یا کودک نوپا را از پدر و مادرهایشان جداکرده اند.

شکوائیه اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به جداسازی اعضای خانواده ها از یکدیگر بر اساس سیاست مهاجرتی جنجالی موسوم به "تحمل صفر" دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا  اشاره دارد.

یک دادگاه فدرال آمریکا سال گذشته حکم توقف جداسازی اعضای خانواده ها را به استثنای مواردی صادر کرد که والدین نامناسب و ناهنجار باشند و یا برای فرزندشان خطری ایجاد کنند. اما شکایتنامه این نهاد مدنی تاکید می کند که ماموران اداره گمرک و مرزبانی ایالات متحده به اجرای این سیاست به رغم حکم دادگاه و تنها به بهانه ارتکاب جرائم کوچک مانند تخلف های رانندگی ادامه می دهند.

این شکوائیه با اشاره به سرنوشت شمار زیادی از کودکان جداشده از پدر و مادر در هنگام ورود به خاک ایالات متحده، می افزاید: برخی از موارد جداسازی به علت خلاف هایی است که در سال های پیش رخ داده و برخی دیگر نیز تنها به صرف ادعا یا بازداشت بدون محکومیت بوده است. شکایتنامه این نهاد مدنی تحول دیگری در مبارزه حقوقی با جداسازی اعضای خانواده های پناهجویان است که از سال 2018 آغاز شده است.

کوین مک آلینان سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا در نشست اخیر مجلس نمایندگان گفت که از 50 هزار خانواده ای که در سال مالی جاری از مرز جنوبی وارد خاک این کشور شده اند، کمتر از یک هزار کودک مهاجر از خانواده هایشان جداسازی شده اند.

بر اساس خط مشی که از گذشته در این کشور اعمال می شده است، مقام های مهاجرتی می توانند کودک را در صورتی از والدینش جداسازند که نگرانی هایی در باره رفاه وی وجود داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =