۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 931
کد خبر: 83419521
۲ نفر

برچسب‌ها

 شهردار شاهین شهر برکنار شد

اصفهان - ایرنا - شورای اسلامی شاهین شهر از توابع اصفهان، روز چهارشنبه رای به برکناری شهردار این شهر داد.

شورای اسلامی شاهین شهر با چهار رای موافق، حمید عشقی شهردار این شهر را از کار برکنار کرد.

 عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر در پی برکناری شهردار این منطقه به رسانه های محلی گفت:  اعضای شورا بدلیل آنکه شهردار شاهین‌شهر ساکن این شهر نیست، بر اساس بند "د" ذیل تبصره ۴، بند یک ماده ۸۰ و ماده ۹۰ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران مصوب سال ۷۵، حمید عشقی را از سمت مدیریت شهرداری برکنار کرد.

پرستو جهانگیری خاطرنشان کرد: اکثر اعضای شورا به حمیدرضا فدایی، معاون فعلی خدمات شهری شهرداری به‌عنوان سرپرست شهرداری شاهین‌شهر رأی مثبت دادند.

برکناری شهردار پیشین شاهین شهر با رای چهار نفر از اعضای شورای شهر که موافق عزل وی بودند، صورت گرفت و سه عضو دیگر شورا در اعتراض به این رأی گیری و با توجه به حضور  2 ماهه حمید عشقی در این شهر، به نشانه اعتراض، جلسه شورا را ترک کردند.

شاهین شهر مرکز شهرستان شاهین شهر و میمه محسوب می شود.

 هسته اولیه این شهر، روستایی به نام امیرآباد بوده که از آن مسجدی بیش نمانده و به مرور زمان شاهین شهر کنونی شکل گرفته است.

 تعدادی از مالکین بزرگ در سال 1350 با هدف تولید مسکن انبوه و احداث سرپناه برای مهاجران و اتباع خارجی شاغل در صنایع نظامی و هلیکوپتر سازی اقدام به تاسیس سازمان عمران شاهین شهر در اراضی کشاورزی فاقد سکنه و یکی دو روستای کوچک در وسعتی حدود 10 هزار و 73 هکتار برای اسکان جمعیتی بین ۲۰۰ تا۳۰۰ هزار نفر کردند که پایه شاهین شهر امروزی را گذاشت.

شاهین شهر در 20 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد. 

3080/6027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =