۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83419418
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع پدافند غیرعامل ۵۰ درصد پیشرفت دارد

بیرجند- ایرنا- معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: تاکنون قرارداد طرح جامع ۳۱ استان کشور منعقد شده است که به طور متوسط  ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

غلامعلی حیدری روز چهارشنبه در حاشیه شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: کرمان نخستین استان کشور بوده که سند طرح جامع پدافند غیرعامل آن تهیه و تکمیل شده است.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها حضور منظم در استان‌ها و شرکت در شورای پدافند غیرعامل بوده و کارگروه‌هایی در استان‌ها به منظور راهبری پدافند غیرعامل تشکیل شده است.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها یکی از راهبردها است، گفت: این طرح جامع می‌تواند نقشه راه برای هر استانی باشد.

وی با تاکید بر اینکه تهدیدات دشمن ترکیبی و فناوری و دانش پایه شده است، ادامه داد: ظرفیت‌های خوبی در کشور و استان‌ها وجود دارد و دانشگاه ها سطح علمی بالایی دارند که تلاش می‌شود با استفاده از  ظرفیت آنان و جوانان بتوانیم طرح جامع پدافند غیرعامل را دنبال کنیم.

سردار حیدری با بیان اینکه آموزش و فرهنگسازی در دستور کار است، بیان کرد: در رشته پدافند غیرعامل در مقطع کارشناسی ارشد تاکنون یک هزار و ۲۰۰ نفر و مقطع دکترا نیز تعداد قابل توجهی دانش آموخته شدند.

وی با اشاره به اینکه از زیرساخت‌ها و الزامات پدافند غیرعامل در بیرجند بازدید شد که آمادگی خوبی دارند گفت: آخرین تولیداتی که به صورت علمی از موضوعات پدافند غیرعامل داریم برای استان‌ها ارسال می‌شود و این ارتباطات می‌تواند کمک کند تا سریعتر به راهبرد در دستور کار پدافند برسیم.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل عنوان کرد: در حال حاضر قرارداد تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل خراسان جنوبی منعقد شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال تکمیل شود.

وی با بیان اینکه در حوزه های مختلف به صورت تخصصی بحث پدافند غیرعامل دنبال می شود، گفت: پدافند زیستی، سایبری، کالبدی، مردم محور و شیمیایی در اولویت دستور کار پدافند غیرعامل کشور است.

۹۸۹۳  * ۶۰۵۴

اخبار مرتبط