خدمت صادقانه به مردم مهمترین آرایش جنگی است

بیرجند - ایرنا - معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: خدمت صادقانه به مردم مهمترین آرایش جنگی در برابر توطئه‌های دشمن برای ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت است. 

سردار غلامعلی حیدری روز چهارشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی افزود: اقدام جهادی، تکریم ارباب رجوع و ایجاد رضایت‌مندی نیز از مهمترین موضوعاتی است که برای مصمون بودن از سوء‌استفاده‌های دشمن باید مورد توجه باشد. 

وی با اشاره به شروع تهاجم جدید آمریکا علیه مردم ایران از یک سال گذشته گفت: هدف از این تهاجم تضعیف اراده مردم است. 

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تعبیر مقام معظم رهبری از این تهاجم جنگ اراده است ادامه داد: آمریکا در این تهاجم از راهبرد حداکثری فشار شروع کرده و عمدتا رویکرد آنها اقتصادی و روانی است. 

وی تصریح کرد: حقیقتا مدرن‌ترین تهدید اقتصادی را آمریکا بر علیه ایران طراحی و اجرا کرده که تاکنون جایی تکرار نشده است. 

حیدری ادامه داد: این تهدیدات مردم محور بوده و به منظور فشار به مردم با رویکرد شکاف بین مردم و حاکمیت طراحی شده و عملیات روانی کم هزینه‌ترین راه برای رسیدن به اهداف شوم آنها است. 

وی با اشاره به سناریو دشمن برای تضعیف اراده‌های مردم گفت: دفاع عامل و غیرعامل ۲ بال برای مصون نگهداشتن کشور است و اگر هر کدام خدشه‌دار شود کشور دچار مشکل خواهد شد.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل به ظرفیت‌های بالای کشور و توانمندی‌های موجود اشاره کرد و افزود: برای توسعه کشور باید از توانمندی‌های علمی نیز استفاده کرده و در برابر تهدیدات آرایش جنگی بگیریم. 

وی اظهار داشت: تهدیدات موجود از نوع ترکیبی بوده و براساس تهدیدات فناوری و دانش پایه طراحی می‌شود که باید به صورت علمی و تخصصی این تهدیدات شناسایی و راهکارهای مقابله‌ای را پیدا کنیم. 

حیدری بر ارتقای تاب‌آوری تاکید کرد و افزود: این تاب‌آوری هم در خصوص مردم و هم در مورد زیرساخت‌ها باید مورد توجه باشد. 

وی گفت: سه طرح حفاظت از زیرساخت، پاسخ به حوادث و صیانت از مردم طراحی شده که شورای پدافند استان هم نیاز است روی این سه موضوع تمرکز کنند. 

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآورشد: بعد از این طراحی و شناخت تهدیدات ارتقای تاب‌آوری یکی از موضوعات که به ما کمک می‌کند طرح جامع پدافند غیر عامل است. 

وی از شروع تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در استان‌ها خبر داد و گفت: این طرح به شناخت همه جانبه وضعیت موجود، سطوح تهدیدات، آسیب‌پذیری‌ها و سرمایه‌های در قالب نقشه راه کمک می‌کند. 

حیدری اضافه کرد: ۵۰ درصد اعتبار تهیه این طرح از سوی سازمان پدافند غیرعامل کشور تامین می‌شود لذا در راستای دفاع موزائیکی باید در تهیه آن مسئولان استانی اهتمام داشته باشند. 

وی بر  لزوم توجه به آموزش و فرهنگسازی تاکید کرد و گفت: در تمرین و رزمایش می‌توان تهدیدات را احصا کنیم.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدید سایبری را مهمترین حمله دانست و افزود: دستورالعمل‌هایی برای مصون سازی در برابر این تهدیدات است.  

وی بر آرام‌سازی شرایط موجود تاکید کرد و گفت: نباید با برخی اقدامات به مشکلات مردم دامن بزنیم بلکه باید به صورت استمرار مراقبت داشته باشیم و به سمت مصون‌سازی پیش برویم. 

سردار حیدری با بیان اینکه برنامه‌های عملیاتی طرح جامع در حوزه‌های مختلف نقش داشته است  ادامه داد: شناسایی اهداف، سرمایه ها، تهدیدات، آسیب شناسی مدیریت ریسک، تجربه تحلیل، ارایه برنامه و پیشنهاد از اهداف تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل است. 

تفاهم نامه تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل خراسان جنوبی اسفند ۹۷ با مشاور طرح به امضا رسید که در پنج فصل تدوین می‌شود و هم اکنون ۸۰ درصد فصل اول آن در خصوص تکمیل اطلاعات دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

۹۸۹۳ * ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها