۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83419125
۰ نفر
ازسرگیری مذاکرات دولت ونزوئلا و مخالفان

تهران- ایرنا- نماینده رهبر مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کرد که مذاکرات بیشتر با دولت کاراکاس که از پیش تعیین شده بود، در روزهای آتی از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش تارنمای روزنامه واشنگتن تایمز، "کارلوس وسینو" با این حال روز گذشته تاکید کرد، مادامی که نیکلاس مادورو در قدرت باقی بماند، سازماندهی انتخابات جدید در ونزوئلا غیرممکن است.

وی خاطر نشان کرد: از دیدگاه ما این غیرممکن است که همزمان با ادامه حضور مادورو در قدرت، بتوان انتخابات آزاد در ونزوئلا برگزار کرد.

مذاکرات نمایندگان دولت ونزوئلا و مخالفان تاکنون چند دور در کشور نروژ برگزار شد که نتیجه ای به دنبال نداشته اما دو طرف با ادامه این مذاکرات با هدف حل و فصل بحران سیاسی در این کشور منطقه آمریکای لاتین موافقت کرده بودند.

این نماینده مخالفان دولت کاراکاس در ادامه گفت: ظرف روزهای آینده دور جدید مذاکرات برگزار می شود . نمی توانم جزئیات این مذاکرات را اعلام کنم.

هنوز به طور دقیق زمان و مکان این دور از مذاکرات مشخص نشده است.

وسینو افزود: هدف این مذاکرات تسهیل روند انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

 وی خاطر نشان کرد که انتظار دارد شماری از مقامات نزدیک به مادورو بتوانند روند انتقال قدرت را تسهیل کنند به همین دلیل لازم است فشارها علیه دولت کاراکاس افزایش یابد.

وسینو در ادامه گفت: روسیه نباید از دولت مادورو حمایت کند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه باید به جای حمایت از دولت کنونی کاراکاس، از روند انتقال قدرت در ونزوئلا حمایت کند.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو ، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است . طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکلاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =