اساتید دانشکده پلیمر امیرکبیر سالانه ۱۰۰ مقاله آی اس آی می‌نویسند

تهران- ایرنا- رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشکده در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی فعال است گفت: نتیجه این فعالیت ها ارائه ۱۰۰ مقاله آی اس آی و همچنین ۲۰۰ مقاله کنفرانسی توسط اعضای هیات علمی این دانشکده است.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ناصر محمدی با بیان اینکه دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ در حوزه های صنایع لاستیک، الیاف، رنگ، پلاستیک، رزین و پوشش های مصنوعی فعالیت آموزشی، علمی و پژوهشی انجام می دهد، گفت: گروه صنایع پلیمریزاسیون در صنایع بالا دستی همچون پتروشیمی و گروه های صنایع پلیمر و صنایع رنگ در حوزه پایین دست همچون تایر سازی و رنگ سازی فعال هستند. اساتید این دانشکده سالانه حدود  ۱۰۰ مقاله آی اس آی و دوبرابر این تعداد مقالات کنفرانسی منتشر می کنند.

حرکت دانشکده به سمت فعالیت های نسل سومی
محمدی تاکید کرد: این دانشکده در حوزه های تحقیقاتی و پژوهشی نیز بسیار فعال است و باتوجه به اینکه سیاست دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است بنابراین این دانشکده نیز در راستای این سیاست حرکت می کند. هدف از این برنامه رفع نیازهای کشور با به خدمت گرفتن توانمندی دانشگاه ها است. در این راستا هر استاد این دانشکده در یک دوره زمانی یک ساله بر مبنای تجارب قبلی خود در یکی از حوزه های تخصصی و تحقیقاتی تمرکز و با کمک صنعت ذیربط به سمت یک محصول قابل تجاری سازی حرکت می کند.
 محمدی ادامه داد: هر گروه آموزشی دانشکده نیز موظف است تا هرسال بر سه موضوع به صورت همکاری جمعی اساتید گروه تمرکز کند. همچنین برنامه ریزی شده تا هر سال دانشکده نیز در سه حوزه تمرکز و براین اساس اعضای هیات علمی دانشکده بر روی ۲۶ موضوع، گروه های آموزشی بر ۹ موضوع و دانشکده برسه موضوع متمرکز خواهند شد که در صورت نیاز قابل تمدید است.


تمرکز دانشکده بر حوزه خودرو سازی
رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: اکنون با توجه به شرایط کشور این دانشکده بر نیاز های صنعت خودرو تمرکز کرده تا بتواند در حوزه های تخصصی به بومی سازی قطعات کمک کرد. همچنین این دانشکده در حوزه های سلامت، صنایع دفاعی و پتروشیمی نیز فعال است. در حوزه پتروشیمی این دانشکده مسئولیت پروژه کلان زنجیره ارزش پلی الفین های کشور را عهده دار است که فاز اول آن به اتمام رسیده و فاز دوم آن آغاز شده است. این پروژه جزء پروژه های ملی به شمار می رود. همچنین اعضای هیات علمی این دانشگاه در حوزه حفاظت از فلزات در برابر خوردگی نیز فعال هستند.
وی اظهار داشت: این دانشکده با ۲۶ عضو هیات علمی و ۷۰۰ نخبه دانشجویی با نگرش دانشگاه صنعتی امیرکبیر هماهنگ و سعی می کند به حوزه های صنعتی کشور در راستای رفع نیازهای کشور با دانش بومی کمک کند.

همکاری دانشکده با وزارت نفت
رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: پروژه تحقیقاتی زنجیره ارزش پلی الفین ها با وزارت نفت با سقف قرارداد ۴۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.  برنامه داریم تا مرکز نوآوری در این دانشکده تاسیس کنیم تا ضمن آماده سازی دانش آموختگان برای دنیای حرفه ای از ظرفیت آنها برای تحقق اهداف دانشگاه استفاده شود. این فرآیند در مرحله جایابی فضای فیزیکی است. همچنین پیش بینی شده تا یکی از فعالترین اعضای هیات علمی دانشکده به عنوان  مسئول مرکز نوآوری انتخاب شود. در این صورت می توان دانش آموختگان ساعی در حوزه های مختلف پژوهشی در مقاطع ارشد یا دکتری را بین ۶ ماه تا یک سال در این مرکز فعال کرد تا پروژه های مستعد خود را به محصول صنعتی تبدیل کنند.
محمدی  گفت: پروژه های تحقیقاتی محققان این دانشکده در راستای بومی سازی دانش در صنایع خودرو، سلامت، رنگ و دفاع بسیار مورد توجه قرار گرفته است. درحال حاضر و باتوجه به شرایط کشور دانشگاه ها توانستند نقش بسیار موثرتری را در رفع نیازهای کشور ایفاء کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha