۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83418924
۰ نفر
نخست وزیر فلسطین: دولت آمریکا احمق است

تهران - ایرنا - "محمد اشتیه" نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در "کنفرانس سالانه بین المللی سوسیالیست" در رام الله دولت "دونالد ترامپ" را "احمق" توصیف کرد.

خبرگزاری "وفا" روز چهارشنبه به نقل از اشتیه افزود: دولت آمریکا احمق است که فکر می کند قادر به اعمال فشار به مردم فلسطین است.

وی در این کنفرانس سالانه که تشکیلات خودگردان میزبان آن بود، تاکید کرد: مردم فلسطین ثابت کردند چیزی کمتر از آزادی، استقلال و تاسیس یک کشور مستقل را نخواهند پذیرفت.  

مقام ارشد تشکیلات خودگردان دولت ترامپ را بخاطر شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به اخاذی از مردم فلسطین محکوم کرد.

دولت آمریکا در جریان مذاکرات صلح بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها اقدامات جانبدارانه برای رژیم صهیونیستی انجام داده است. تیم خاورمیانه ترامپ با استفاده از طرح "معامله قرن" سعی کردند با نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین این معامله را به نفع صهیونیست ها پایان دهند.

اشتیه در ادامه تاکید کرد "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راه رسیدن به صلح قابل اعتماد نیست.

نتانیاهو با تصویب طرح ضد فلسطینی و نژاد پرستانه در سرزمین اشغالی همواره باعث ممانعت از احقاق حقوق فلسطینی ها در سرزمین مادریشان شده است. از اقدامات اخیر نتانیاهو می توان به تخریب منازل دهها فلسطینی در روستای "صورباهر" در قدس و تحت حاکمیت فلسطینی ها، اشاره کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =