۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83418845
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس جمهوری برزیل دیدار با وزیر خارجه فرانسه را لغو کرد

تهران - ایرنا رئیس جمهوری برزیل دیدار با «ژان ایو لو دریان» وزیر خارجه فرانسه را لغو کرد و برای کوتاه کردن موهایش به سلمانی رفت.

روزنامه «لوموند» فرانسه نوشت: سخنان و اقدام های بی اعتمادی  «ژائر بولسونارو» (Jair Bolsonaro) رئیس‌ جمهوری برزیل نسبت به وزیر امور خارجه فرانسه برای نشان دادن استقلال خود در مقابل پاریس این روزها تشدید شده است.

در حوزه دیپلماسی، روش «ژائر بولسونارو» تحریک است هر چند در رویارویی ، رئیس دولت برزیل به تحقیر حریف روی می آورد.

لوموند نوشت: روز دوشنبه، 29 ژوئیه دقایقی پس از لغو ملاقات با «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه "به دلیل برنامه کاری" ، که هم اینک در تور آمریکای لاتین به سر می برد، رئیس جمهور راست گرای افراطی برزیل در شبکه های اجتماعی در حال کوتاه کردن موهایش دیده شد چیزی که  وزارت خارجه فرانسه را به حیرت فروبرد.سخنگوی دولت برزیل در این رابطه توضیح داد: طبق روال، رئیس جمهور بولسونارو از ساعت 4 صبح تا پاسی از نیمه شب کار می کند او باید زمانی را بین 4 صبح تا نیمه شب برای کوتاه کردن موهایش بیابد.

به نوشته لوموند ترجیح بولسونارو به حضور علنی در کنار یک آرایشگر و نه در کنار یکی از مقامات دولت فرانسه، بیانگر آن است که او نه تنها می خواهد بر استقلال کشورش تاکید کند بلکه چندان اهمیتی هم به گفتار اندرزگوریانه پاریس نسبت به محیط زیست قائل نیست.

این روزنامه فرانسوی به نقل از سخنگوی دولت برزیل افزود:‌ کمی پیشتر در اوایل روز، رئیس جمهور برزیل با لحنی نه چندان دوستانه به ملاقات برنامه ریزی شده با آقای لودریان اشاره کرده بود و از گفت و گویی با نخست وزیر فرانسه صحبت به میان آورده بود: اگر اشتباه نکنم در مورد مشکلاتی مانند محیط زیست خواهد بود.

بولسونارو که خشمگین به نظر می رسید در سخنانی تهدیدآمیز گفته بود که نباید نسبت به من بی احترامی شود. باید درک کنند که دولت برزیل تغییر کرده است. سیاست دنباله روی دولتمردان قبلی به (کشورهای) جهان اولی مُرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =