۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۰
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83418508
۱ نفر

برچسب‌ها

یک واحد مرغداری غیر مجاز در بیجار پلمب شد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - یک واحد مرغداری غیر مجاز در شهرستان بیجار بدلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و نداشتن مجوزهای لازم تعطیل و از جوجه ریزی و تولید در آن جلوگیری به عمل آمد.

رئیس شبکه دامپزشکی بیجار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت عمومی و به استناد ماده ۱۲ قانون سازمان دامپزشکی کشور این واحد مرغداری گوشتی به دلایل عدم رعایت موازین بهداشتی و قرنطینه ای، نداشتن پروانه بهداشتی و جوجه ریزی بدون مجوز بهداشتی و عدم دفن بهداشتی و رهاسازی تلفات در زمین های زراعی اطراف بعد از سیر مراحل قانونی با حکم مراجع قضایی پلمب شد.

هادی اسکندری افزود: جوجه ریزی غیر مجاز می تواند سبب اشاعه بیماری‌ها بخصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بروز خسارت جبران ناپذیری به صنعت مرغداری و همچنین سلامت مصرف کنندگان شود.  
وی یادآور شد: نظارت بر مراحل پرورش طیور صنعتی از جمله وظایف دامپزشکی است و کارشناسان شبکه دامپزشکی بر مراحل پرورش طیور گوشتی نظارت کامل دارند که این روند باعث تضمین کیفیت گوشت سفید استحصالی می شود.

اسکندری اضافه کرد: این نظارت ها شامل سنجش کیفیت جوجه ورودی به فارم از نظر بیماری‌های مختلف و شایع، ارزیابی کیفی خوراک و آب مصرفی واحد، اجرای برنامه استاندارد واکسیناسیون، نظارت بر نحوه و میزان مصرف آنتی بیوتیک و دوره منع مصرف آن و بسیاری موارد دیگر می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی بیجار گفت: نظارت دامپزشکی بر واحدهای تولیدی و پرورشی دام و طیور در راستای شعار «دام سالم، غذای سالم، انسان سالم»  بوده که ضامن سلامت جامعه است بنابراین نظارت های اعمال شده باعث شده تا گوشت سفید تولید شده در منطقه از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

۹۹۴۳/۹۱۰۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =