رحمانی فضلی به سوالات نمایندگان پاسخ داد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر کشور در نشست امروز این کمیسیون گفت: پرسش های هیچ یک از نمایندگان از آقای رحمانی فضلی به صحن علنی مجلس نمی رسد. برخی از پاسخ‌های ارائه شده متقاعد شدند و یک نفر هم از پرسش خود انصراف داد.

«اصغر سلیمی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه امروز کمیسیون شوراها اظهارداشت: در این جلسه قرار بود ۱۱ نماینده سوالات خود را از وزیر کشور مطرح کنند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس  اضافه کرد: محمدرضا صباغیان نمانیده مردم مهریز، ابرکوه، بافق و خاتم از وزیر پرسید چرا ماده ۴۸ برنامه ششم توسعه که بر چابک سازی و کاهش حجم دولت تاکید دارد و در راستای صرفه جویی هزینه های جاری و عموم کشور است، اجرا نمی شود؟ که قرار  شد جلسه ای به همین منظور با مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای ارائه آمار و ارقام برگزار شود.

وی ادامه داد: همچنین علی اکبر کریمی نماینده اراک، ‌خنداب و کمیجان هم علت دخالت برخی استانداران، فرمانداران و مسئولان وزارت کشور در فرایند قانونی رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و تغییر وضعیت داوطلبان در سامانه انتخابات را جویا شد و مقرر شد اسناد توسط وزارت کشور به کمیسیون شوراها ارسال شود.
به گفته سلیمی، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی هم درباره افزایش تیراندازی های منجر به فوت نیروی انتظامی و مرزبانی به بهانه مبارزه با قاچاق کالا  پرسشی مطرح کرد که با پاسخ وزیر قانع شد.

سلیمی گفت: جهانبخش محبی نماینده مردم میاندواب از پرسش خود انصراف داد و جلال محمودزاده دیگر نماینده ای که از وزیر کشور سوال داشت در نشست امروز کمیسیون امور داخلی و شوراها حاضر نبود. همچنین محمدرضا امیرحسنجانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرابان و بشرویه پرسش خود را در دوره بعدی تمدید کرد.

به گفته سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه درباره علت عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری ها و اینکه چرا حقوق آنان با تاخیر چند ماهه و به صورت علی الحساب پرداخت می شود، مطرح شد که وی هم از پاسخ وزیر قانع شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با تشریح سوالات بقیه نمایندگان از وزیر کشور تصریح کرد: حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون اقدامات انجام شده وزارت کشور برای معضل حاشیه نشینی را جویا شد و در این پرسش هم قرار شد، جمالی نژاد گزارش دهد.

علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان هم علت عدم ارائه گزارش پروژه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی توسط مسئولان استانی وزارت کشور را پرسید و وزیر کشور گفت دین پرست (معاون وزیر کشور) در این مورد گزارش می دهد.

وی افزود: غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان پرسید،  علت عدم موثر پیگیری های عوامل نیروی انتظامی درخصوص شناسایی و دستگیری عوامل انتشار اخبار کذب و توهین آمیز به مردم و نخبگان و برخی مسئولان کشوری به ویژه در شبکه های مجازی چیست که با پاسخ وزیر کشور متقاعد شد.

به گفته سلیمی، سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سقز در مجلس دهم شورای اسلامی به عنوان آخرین سوال کننده از وزیر کشور علت بی توجهی به مساله تقسیمات کشوری را جویا شد و وزیر کشور دستور داد آقای عرف موضوع را پیگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =