ملی پوش بدمینتون: به دلیل ارزشی بزرگتر برابر نماینده رژیم صهیونیستی حاضر نشدم

تهران- ایران- عضو تیم ملی بدمینتون زنان ایران با اشاره به روبه رو نشدنش با نماینده رژیم صهیونیستی اظهار داشت: به دلیل ارزشی بزرگتر برابر این بازیکن حاضر نشده و از مسابقات نیجریه کناره گیری کردم.

«ثمین عابدخجسته» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا درباره کناره گیری از مسابقات بدمینتون نیجریه اظهار داشت: پایبندی به ارزش‌ها و اهمیت رویارو نشدن با نماینده رژیم صهیونیستی سبب شد تا از مسابقات بین المللی نیجریه انصراف دهم.

ملی پوش بدمینتون گفت: از یک طرف برای مسابقه بین المللی نیجریه آماده بودم و از طرف دیگر با انصراف از رویارویی با رقیب صهیونیست حس خوبی داشتم. زیرا به خاطر یک ارزش بزرگتر که دفاع از مظلومیت مردم فلسطین است، این بازی را انجام ندادم و پایبندی به آن ارزش برای من مهم‌تر است.

وی با بیان اینکه مسابقات بین المللی نیجریه سطح بالایی داشت، افزود: حضور در دور اول این مسابقات امتیاز خوبی برای رنکینگ من داشت و با شرکت نکردن در این رقابت‌ها، حتی امتیازی که پارسال داشتم را هم از دست دادم.

ملی پوش بدمینتون ایران ادامه داد: رنکینگ جهانی من در حال حاضر ۱۸۸ است و باید به زیر ۸۰ برسم تا بتوانم سهمیه المپیک را کسب کنم. باید در ۱۰ مسابقه شرکت کنم تا نتیجه دلخواه خود را بدست بیاورم. این رقابت‌ها خیلی سخت است و تا اردیبهشت سال دیگر وقت داریم تا در این مسابقات شرکت کنیم. همه تلاشم را برای کسب سهمیه المپیک خواهم کرد.

عابدخجسته با بیان اینکه خود را برای مسابقات بین المللی بلغارستان آماده می‌کنم، تصریح کرد: مسابقات بلغارستان رقابت‌ها اواخر مرداده برگزار می‌شود. مسیر کسب سهمیه المپیک دشوار است و سال سختی را پیش رو دارم که نیازمند حمایت است. هرچند فدراسیون در مسابقات بین المللی کمک بسیاری کرد و قدردان زحمات مسئولان آن هستم.

این بازیکن ملی پوش برای دومین سال متوالی در سفر به آفریقا و حضور در تورنمنت‌های این قاره برای کسب امتیاز در رنکینگ المپیکی، با مشکل مواجه شد. وی به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد کرد.

این مشکل سبب شد ثمین عابد خجسته در حالی که در جدول مسابقات بین المللی نیجریه قرار داشت، سفر خود به این کشور را لغو کند. بدمینتون باز جوان ایران، پیش از سفر به نیجریه در ۳ تورنمنت در کشورهای بنین، ساحل عاج و غنا شرکت کرده بود و نیجریه آخرین دور مسابقاتی وی در این سفر محسوب می‌شد. اما ثمین عابدخجسته مجبور شد از غنا به جای سفر به نیجریه، به ایران برگردد و قید مسابقات نیجریه را بزند.

وی سال گذشته در مسابقات بین المللی غنا، فرصت رسیدن به فینال را داشت اما به دلیل اینکه با نماینده رژیم صهیونیستی مواجه نشود، در نیمه نهایی از مسابقه امتناع کرد و به مدال برنز رسید.

این در حالی است که این بدمینتون باز برای رسیدن به امتیاز لازم در رنکینگ جهانی، نیازمند حضور در تورنمنت‌ها و کسب نتیجه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار ورزش