۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 780
کد خبر: 83417830
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه کشتار مردم یمن توسط آل سعود در ایام حج

تهران – ایرنا – در حالی که مسلمانان جهان برای انجام فریضه حج تمتع در عربستان گردهم آمده اند و خود را برای حاجی شدن آماده می کنند که آل سعود با قربانگاه کردن یمن با شدت تمام به دنبال ادامه جنایات خود در این کشور اسلامی با تجهیزات نظامی دریافتی از غرب است.

منابع خبری عصر دیروز (دوشنبه) اعلام کردند که بمب افکن های عربستان و ائتلاف عربی – آمریکایی با حمله به بازاری در استان صعده یمن ۱۳ غیر نظامی از جمله دو کودک یمنی را به شهادت رساندند.

 شبکه خبری المیادین، در این باره اعلام کرد که جنگنده بمب افکن های عربستان بازاری محلی در شهرستان «قطابر» واقع در استان صعده را بمباران کردند که در اثر آن ۲۳ غیر نظامی از جمله ۱۱ کودک نیز زخمی شدند.

رزمندگان یمنی نیز در پاسخ به جنایات ادامه دار آل سعود اقدام به شلیک موشک و هدف قرار دادن منطقه الدائر در استان عسیر در جنوب عربستان کردند.  

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح در این باره اعلام کرد که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک مواضع متجاوزان سعودی در منطقه «الدائر» را هدف قرار دادند.

 وی افزود که این حمله موشکی باعث وقوع انفجارهای شدیدی در منطقه شد و در اثر آن ده ها نظامی سعودی کشته و یا زخمی شدند.

در اثر تجاوز نظامی ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان که از ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی به شهادت رسیده‌اند که ۸۵ هزار نفر آنان کودک بوده‌اند که بیشتر بر اثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی ائتلاف جان باخته‌اند.

یکی از دلایل و بهانه‌های حمله عربستان و امارات با همراهی آمریکا به یمن، بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده که با فرار دوباره وی به آمریکا و اعلام استعفای مجدد منصور هادی از تمام مسئولیت هایش دیگر بهانه ای برای عربستان و ائتلاف عربی – آمریکایی برای ادامه تجاوز به یمن باقی نگذاشته است.

کارشناسان مسایل منطقه معتقدند که آل سعود و ائتلاف عربی – آمریکایی در قضیه یمن به آخر خط خود رسیده اند و بمباران های اخیر برای گرفتن امتیاز قبل از خروج و یا به سخن دیگر اعلام شکست این ائتلاف در جنگ بی حاصل یمن می باشد، اما سخن اصلی اینجاست که چرا سعودی ها در زمان حج تمتع که مسلمانان خود را برای اعمال حج به مکه و مدینه رسانده اند دست از جنایاتشان علیه مردم بی دفاع یمن بر نمی دارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =