۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۷
کد خبرنگار: 878
کد خبر: 83417797
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نرخ ۴ میلیون و ۱۹۰هزار تومانی سکه در بازار طلا

تهران- ایرنا- هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (سه شنبه) با افت حدود ۱۰ هزار تومانی نسبت به دیروز به ارزش چهار میلیون و ۱۹۰ هزار تومان فروخته شد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز به قیمت چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

نیم سکه نیز دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان داد و ستد شد.

همچنین در بازار آزاد تهران هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۱۰ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز یک میلیون و ۷۷۹ هزار تومان به فروش رسید.

اونس جهانی طلا امروز به رقم هزار و ۴۲۷ دلار رسید.

کاهش حباب سکه

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان طلا و جواهر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به رکود بازار طلا، گفت: بازار طلا اکنون دچار رکود شده و قیمت ها به شدت متغیر شده است.

عبادالله محمدولی با برشماری عوامل ایجاد رکود و بی ثباتی در بازار طلا، افزود: بخش اصلی نوسان قیمت طلا ناشی از تغییر قیمت دلار است.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان طلا و جواهر با بیان اینکه جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را از بین برده ایم، افزود: عامل دیگری که رکود در این بازار را به دنبال داشته، وجود هزینه های سربار به این بازار است که باعث افزایش قیمت ها شده است.

وی ادامه داد: میزان حباب سکه کاهش زیادی یافته به طوری که اکنون حباب سکه به حدود ۷۰ هزار تومان رسیده و در حال نزدیک شدن به صفر است.

محمدولی یادآور شد: کاهش حباب سکه ناشی از افت خرید و فروش و افت جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه بوده است.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =