طرح ایمن‌سازی در ۷۳ مدرسه حاشیه‌راه آذربایجان‌غربی اجرا شد

ارومیه – ایرنا – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طرح ایمن‌سازی در ۷۳ مدرسه حاشیه‌راه استان در حوزه آموزش و اجرای طرح‌های زیربنایی و نصب علائم اجرا شده است.

ارسلان شکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص، اجرای طرح های نرم افزاری ایمن سازی مدارس شامل آموزش، برنامه های فرهنگی و اعطای اقلام و نوشت افزار حاوی پیام های ایمنی با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال در ۴۰ مدرسه حاشیه راه بوده است.

وی اضافه کرد: بیشترین ظرفیت در این خصوص به کار گرفته شده زیرا توجه به آموزش های فرهنگی و استفاده از ظرفیت آموزشی بیشترین اثر را در کاهش صدمات ناشی از حوادث در حاشیه‌راه‌ها دارد.

وی بیان کرد: در کنار اقدامات نرم افزاری، نصب علائم و تابلوهای ایمنی عمودی و افقی، ایجاد شیار لرزاننده عرضی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال در ۱۸ مدرسه اجرایی شده که در جلوگیری از تصادف موثر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که در این راستا انجام شده، انجام خط کشی های هشداردهنده است که در ۱۵ مدرسه به اجرا درآمده و ۲ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

در حال حاضر ۱۵۰ مدرسه حاشیه راه در آذربایجان غربی وجود دارد.

با اجرای طرح های نرم افزاری و سخت افزاری، میزان حوادث پیش آمده برای دانش آموزان به شدت کاهش یافته است.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =