فنی و حرفه‌ای به دانشگاه اجتماعی تبدیل شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج دانشجویی با تاکید بر اینکه باید زمینه ظهور جدی‌تر دانشگاه فنی و حرفه‌ای را در مسائل کشور فراهم کنیم، گفت: این دانشگاه با ایجاد زیرساخت های فیزیکی تمدن نوین اسلامی و رفع مشکلات در این زمینه، می تواند به دانشگاه اجتماعی تبدیل شود.

محمد جواد نیک روش در مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دولتی کشور است که خروجی‌های آن به صورت بالفعل ظرفیت حل نیازهای جامعه و پاسخگویی به مسائل مختلف را دارد، گفت: باید زمینه بروز و ظهور جدی‌تر دانشگاه فنی و حرفه‌ای را در مسائل کشور فراهم کنیم.

به گزارش روز سه شنبه سازمان بسیج دانشجویی، وی ادامه داد: کادرسازی ماموریت اول بسیج دانشجویی است؛ با این وجود هر چه قدر بیشتر در تربیت دانشجویان متخصص، متعهد و دارای مهارت گام برداریم، موفق‌تر خواهیم بود.

نیک روش ایفای نقش در حل مشکلات کشور را یکی دیگر از ماموریت‌های بسیج دانشجویی برشمرد و افزود: در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد دانشگاه فنی و حرفه ای می‌تواند زیرساخت‌های خوبی را برای استغنای کشور از خارجی‌ها فراهم کند؛ چرا که دشمن همواره تلاش می‌کند با تحریم‌ها زمینه فشار را تشدید کند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی بر ضرورت ایجاد شبکه‌ای از حرفه ای‌ها و کسانی که دغدغه حل مسائل مردم با رویکرد جهادی و بسیجی را دارند در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و افزود: تحقق تمدن نوین اسلامی نیازمند زیرساخت‌های فیزیکی است و این زیرساخت می‌تواند به دست فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای شکل گیرد. در هر حال امیدواریم با نیت صادقانه‌ای که مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارند این زیرساخت به وجود بیاید و مردم از نتیجه حضور کارآمد و حرفه‌ای این دانشگاه بهره‌مند شوند.

وی گفت: یقین داریم که دانشگاه فنی و حرفه‌ای با برخورداری از ظرفیت‌های علمی خود می‌تواند به یک دانشگاه اجتماعی تبدیل شود.

دانشگاه فنی وحرفه ای ماموریت گرا است

 ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز بسیج دانشجویی این دانشگاه گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه ماموریت گرا است و می‌تواند در هر آنچه که امروز کشور در بحث توسعه و رشد اقتصادی نیاز دارد، ورود پیدا کند.


وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به مسئله اقتصاد تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌تواند در حوزه اقتصاد و به ویژه در بحث رونق تولید به عنوان یک دانشگاه هدفمند به ایفای نقش بپردازد و با توجه به کارگاه‌ها و نوع مهارت‌هایی که آموزش می‌دهد، مهارت آموزی را به یک موضوع عام تبدیل کند.

صالحی عمرانی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای ظرفیت ایجاد نهضت مهارت افزایی و ایجاد شغل در کشور است، افزود: بیکاری از لحاظ امنیت جامعه خطرناک است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ظرفیت بسیج برای گسترش مهارت افزایی و فراگیری هر ایرانی و یا هر دانشجو یک شغل اشاره کرد و افزود: مهارت افزایی باید به یک نهضت تبدیل شود، چون هر کسی که مهارتی می‌آموزد می‌تواند آینده خود و دیگران را تضمین کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در جریان وقوع سیل در برخی استان‌ها به خوبی نقش خود را ایفا کرد، افزود: در زمان وقوع سیل تاکید کردم که الان زمان ورود دانشگاه‌ها به عرصه است و دانشگاه فنی حرفه‌ای می‌تواند در قالب گروه‌های جهادی به مناطق سیل زده خدمت رسانی کند و حتی کارورزی‌های این دانشگاه نیز می‌تواند در این مناطق اجرا شود. در هر حال با توجه به گزارش‌هایی که دریافت کردم دانشگاه فنی و حرفه‌ای در جریان سیل به خوبی ظاهر شد.

صالحی عمرانی بر ضرورت استفاده از ظرفیت بسیج در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: اگر همه در کنار هم باشیم می‌توانیم از تحریم‌های دشمن عبور کنیم.

 در پایان این مراسم آرمان عباسی به عنوان مسئول جدید مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای معرفی و از زحمات امیرحسین فضلعلی، مسئول سابق این مرکز تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha