انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صنعت در کاهش قیمت‌ها تاثیرگذار است

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تصمیم دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی پس از انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صمت گفت: انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صنعت در کاهش قیمت‌ها تاثیرگذار است.

به گزارش خانه ملت، رضا رحمانی روز سه شنبه در گفت‌ وگویی با اشاره به تصمیم سران قوا مبنی بر انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی ایران (GTC) از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این اقدام باعث یکپارچه شدن توزیع شده و خدمت‌رسانی به مردم بهتر می‌شود، با انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صمت وضعیت توزیع کالاها بهتر می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا با انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت کالاها کاهش پیدا می‌کند، بیان کرد: ممکن است بر کاهش قیمت‌ها اثرگذار باشد اما باید به این نکته نیز توجه شود که مولفه‌های بسیاری بر نرخ کالاها اثرگذار است، در واقع برای کاهش بهای اجناس باید اقدامی مانند تخصیص ارز و ... صورت گیرد.

تمرکز در توزیع کالا در تنظیم بازار موثر است

رحمانی برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه دولت نتوانست وزارت بازرگانی را تشکیل دهد به همین دلیل به سراغ انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت رفت، را رد کرده و بیان کرد: ایجاد تمرکز، بخشی از کار بوده و در تنظیم بازار موثر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha