مدال نقره پاراآسیایی جاکارتا به ورزشکار ایرانی رسید

تهران- ایرنا- پس از تائید دوپینگ ورزشکار ازبکستانی، مدال نقره بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به ملی پوش دو و میدانی ایران رسید.

سایت کمیته پارالمپیک آسیا نمونه دوپینگ ورزشکار ازبکستانی را که در بازی های پاراآسیایی جاکارتا حضور داشت مثبت اعلام کرد و بر همین اساس مدال نقره بازی ها به «زهرا برناکی» داده می شود.

بنا به اعلام فرداسیون ورزش های جانبازان و معلولین «کامالاخون عبداللهیوا» ورزشکار پرش طول در کلاس  T۵۴/۴۶/۴۷ که به مدال طلا رسیده بود، پس از گرفته شدن تست دوپینگ به دلیل استفاده از ماده «متاسترون» با محرومیت مواجه شد. در این بازی ها زهرا برناکی ملی پوش ایران نیز حضور داشت که بدین ترتیب مدال طلای این رقابت به ورزشکاری از سریلانکا رسید و برناکی نیز که با رکورد ۴٫۵۱ متر برنز گرفته بود، با یک پله ارتقا صاحب مدال نقره شد.

با مثبت اعلام شدن نمونه دوپینگ ورزشکاران دیگر کشورها روند افزایش مدال ورزشکاران ایران در چند سال گذشته شروع شده است و اوج ان نیز بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن بود. جایی که پس از هفت سال هنوز مدال طلا یا نقره به کشتی و وزنه برداری ایران خواهد رسید. کیانوش رستمی، سعید محمدپور، نواب نصیر شلال و کمیل قاسمی ورزشکارانی هستند که رنگ مدال آنان پس از المپیک ۲۰۱۲ لندن تغییر کرده است.

ایران در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ۵۱ مدال طلا، ۴۳نقره و ۴۲ برنز در رده سوم جدول مدالی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha