میزان واردات شرکت بازرگانی دولتی افزایش نمی‌یابد

تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی تاکید کرد: اگر شرکت بازرگانی دولتی زیرمجموعه وزارت صنعت باشد هم بر اساس تکالیف مشخص عمل می‌کند و وزارت صنعت اختیاراتی ماموفق برای افزایش واردات ندارد.

تصمیم جدید سران قوا برای انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتقاداتی همراه بوده است. یکی از این انتقادات متوجه از بین رفتن خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک کشاورزی می‌شود. چنانچه علی اکبری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مدعی شده که هدف از انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صنعت، حرکت به سمت افزایش واردات و تنظیم بازار به وسیله محصولات خارجی است.

«حسین مدرس‌خیابانی» قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی در پاسخ به این ادعا به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: شرکت بازرگانی دولتی هرجای کشور و در هر ساختاری باشد، فقط می‌تواند بر اساس تکالیف و مصوبات مشخص شده کالا وارد کند، نه یک کیلو بالاتر و نه یک کیلو کمتر.

وی ادامه داد: اگر طبق قانون، شرکت بازرگانی دولتی مکلف شده ذخایر احتیاطی و ذخایر استراتژیک کشور را وارد کند، این شرکت در وزارت جهاد کشاورزی هم باشد باید به همان میزان معین کالا وارد کند. کما اینکه پیشتر هم زیرمجموعه جهاد بوده و واردات کالاهای اساسی را انجام می‌داده است.

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی تاکید کرد: شرکت بازرگانی دولتی زیرمجموعه وزارت صنعت باشد هم بر اساس تکالیف مشخص عمل می‌کند و وزارت صنعت اختیاراتی ماموفق برای افزایش واردات ندارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha