نماز عید قربان باید با شکوه و عظمت برگزار شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: نماز عید قربان باید همچون عید فطر با شکوه و عظمت برگزار شود و رسانه ها باید در این خصوص اطلاع رسانی کنند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز سه شنبه در نشست برنامه‌ریزی برپایی نماز عید قربان خطاب به حاضران در این جلسه اظهار داشت: هر کسی در راستای عظمت بخشیدن و بزرگ نشان دادن شعائر الهی می‌کوشد، تقوای دل دارد و از همه شما عزیزان که با تمام وجود پای کار آمده‌اید قدردانی می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه باید اطلاع‌رسانی خوبی برای  اقامه نماز این عید صورت بگیرد، افزود: باید با اطلاع‌رسانی درست و برنامه‌ریزی صحیح به گونه‌ای برنامه‌ها و نماز عید را برگزار کنیم که برای همه مخاطبان خاطره خوبی به همراه داشته باشد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید کاری کنیم تا تمام آحاد مردم بیش از پیش با مساجد عجین شوند، بیان کرد: باید از فرصت‌های عید استفاده کنیم تا آحاد جامعه با مساجد، نمازهای عید و نمازهای جمعه‌ بیش از پیش عجین شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر تبیین اهمیت نماز عید قربان، عید غدیر و عید فطر، خاطرنشان کرد: باید با اقشار جامعه ارتباط برقرار کنیم و اهمیت نمازهای عید را برای آنها تبیین نماییم و در این راستا از ظرفیت رسانه‌ها و ائمه جمعه به درستی بهره بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های عید قربان باید برای آحاد جامعه جاذبه داشته باشد، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای عید قربان باید به گونه‌ای باشد که برای آحاد جامعه جاذبه داشته باشد و در این راستا نگاه‌ها نباید صرفاً به شهر قزوین متمرکز باشد بلکه باید به تمام استان معطوف باشد.

آیت‌الله عابدینی بر توجه حداکثری به عرصه‌های تبلیغاتی مانند رسانه‌ها، صدا و سیما و فضای مجازی تاکید کرد و گفت: صدا و سیما و رسانه‌های استان در برنامه‌های قبلی مانند نماز عید فطر تلاش‌های بسیاری داشتند و امیدواریم برای نماز عید قربان نیز تلاش ویژه‌ای داشته باشند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: جا دارد یک نشست ویژه با رسانه‌ها برای هماهنگی‌های بیشتر برای اطلاع‌رسانی و پوشش مراسم داشته باشیم و فعالان این عرصه را با جدیت بیشتر پای کار بیاوریم و از ظرفیت آنها برای اطلاع‌رسانی در فضای مجازی نیز استفاده کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: تاکید دین بر یکپارچه برگزار شدن نمازهای عید و نماز جمعه است و همه باید برای باشکوه‌تر برگزار شدن نماز عید قربان پای کار باشیم.

۳۰۱۳