۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۲
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83417530
۰ نفر

برچسب‌ها

تغییر فرهنگ تهیه و توزیع نذری ها در جامعه لازم است

اصفهان- ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان گفت: تغییر فرهنگ و نگرش تهیه و توزیع نذری ها در جامعه در زمان حاضر لازم است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالحیان روز سه شنبه در نشست شورای اداری تیران و کرون افزود: تهیه و توزیع غذا تهیه نوع نذری نیست و امکان ادای دین و رفع نیاز به واسطه فعالیت های فرهنگی نیز امکان پذیر است.

وی بیان کرد: روحانیون باید در خصوص نذر فرهنگی فعالیت ارشادی و هدایتی در جامعه انجام دهند که مردم برای ادای دین و همچنین شعار اسلامی فقط به دنبال توزیع غذا نباشند بلکه تهیه و توزیع کتاب در جامعه و کمک به ستادهای نماز جمعه نیز کارساز است.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان ادامه داد: ارتقای فرهنگی جامعه و گسترش ارزش های اسلامی و دینی در کشور به پیشرفت و اعتلای مملکت کمک می کند و آنگاه این گونه فعالیت ها کمتر انجام می شود.

وی با اشاره به لزوم ترویج عفاف و حجاب، کمک به رشد اخلاقی و علمی جوانان و حفظ کشور از توطئه های فرهنگی دشمن، خاطرنشان کرد: با وجود چنین نیازهای مردم در پرداخت هزینه در این حوزه ها مشارکت کنند که ائمه جمعه باید محور و پیشتاز در مدیریت جریان های فرهنگی باشند.

صالحیان با اشاره به اقامه نماز جمعه در شهرهای کشور، یادآور شد: اعتلای دولتمردان در عرصه های بین المللی به پشتوانه حضور حماسی و پرشور مردم در نمازهای جمعه است که شکوه و عظمت ملت با بصیرت و آگاه در این فریضه عبادی و سیاسی توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کند.

وی اضافه کرد : ائمه جمعه در این فریضه الهی بصیرت مردم را در طول سال افزایش می دهند و شکوه در راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس به پشتوانه بصیرت افزایی آن ها در طول سال است.

نشست شورای اداری تیران و کرون امروز با حضور مدیران ادارات دولتی و خدماتی این شهرستان در سالن فرمانداری برگزار و مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اصفهان مهمان ویژه این برنامه به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور بود.

7131/6026/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =