ایران رتبه سیزدهم تولید سیب زمینی جهان را دارد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: براساس آمار رسمی سازمان فائو در سال ۲۰۱۹ ایران با تولید بیش از پنج میلیون و ۱۰۰ هزارتن سیب زمینی در سطح بیش از ۱۶۰ هکتار رتبه سیزدهم تولیدکنندگان جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش سه شنبه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حسین شیرزاد افزود: به منظور افزایش تولید سیب زمینی در کشور، طی سال‌های اخیر اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی ایران برنامه ریزی برای ایجاد تحول در تولید انواع بذر سالم و اصلاح شده سیب زمینی داشته است.

وی با اشاره به این که قبل از سال ۱۳۸۴ بذر مورد نیاز سیب زمینی کشور که سالانه حدود دو هزار تن بذر کلاس سوپر الیت (SE) است به طور عمده از کشورهای اروپایی تأمین می‌شد اظهارداشت: بنابراین برای واردات چنین حجمی از غده بذری، سالانه حدود ۴ میلیون دلار ارز از کشور خارج می شد که رقم قابل توجهی بود.

وی تصریح کرد: این وضعیت علاوه بر وابستگی در تولید محصول استراتژیک سیب زمینی و تهدید جدی برای امنیت غذایی جامعه، زمینه ورود انواع مختلفی از آفات و بیماری‌های خطرناک قرنطینه ای نظیر بید سیب زمینی، نماتود طلایی و یا اسکب پودری به داخل کشور را فراهم آورده که خود دربردارنده هزینه‌های جبران‌ناپذیر ملی به منظور کنترل و مبارزه با چنین آفات و امراضی محسوب می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به جهش دو دهه اخیر کشورهای در حال توسعه و پیشی گرفتن آنها در تولید سیب زمینی از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون گفت:  طی سال های ۱۹۹۰ مهمترین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان سیب زمینی در جهان کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و شوروی سابق بودند اما بر اساس گزارش‌های فائو، با رشد بی سابقه تولید و تقاضای این محصول در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین طی سال‌های اخیر، تولید کمتر از ۳۰ میلیون تن این کشورها در سال‌های دهه ۱۹۶۰ میلادی به رقمی بالغ بر ۱۶۵ میلیون تن در سال ۲۰۰۷ رسید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کشور چین با حدود ۹۹ میلیون و هندوستان با تولید تقریبی ۴۹ میلیون تن، ضمن تولید بالغ بر یک سوم از مجموع ۳۸۸ مییلون و ۱۹۱ هزار تن سیب زمینی تولیدی در جهان، بزرگترین تولیدکننده این محصول در دنیا به حساب می‌آیند.

شیرزاد با بیان این که پروژه تولید بذر سیب زمینی مربوط به اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی کشور در سال زراعی ۹۷-۹۸ است افزود: تولید بذر سالم سیب زمینی، فرآیندی بی وقفه و همه ساله بوده که در آن از روش‌های نوین بیوتکنولوژی استفاده می‌شود.

به گفته وی، پروژه اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید روستایی شامل تولید طبقه بذری (SE) سوپر الیت در ارقام؛ آگریا، جلی، سانته، بورن و بانبا به میزان ۶۸ هزار کیلوگرم و تعداد ۲۸۰ هزار مینی تیوبر (غده سیب زمینی تکثیر شده) به صورت مشارکت با شرکت تعاونی تولید هرمزآباد سمیرم (اصفهان) با سطح زیر کشت ۳۴ هزار مترمربع و طبقه‌ بذری (E) الیت به میزان ۴۱۰۴۵ کیلوگرم بذر خالص از ۱۶۵ هزار کیلوگرم تولید ناخالص، در مزارع مربوط به شرکت‌های تعاونی تولید گلپایگان و هرمزآباد اصفهان، در مجموع ۷۱۸۰۰ متر مربع زمین می شود.

وی اظهارداشت: اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی کشور برای سال زراعی جاری همچنین موفق به تولید  ۴۷۸۰۰ کیلوگرم بذر سیب زمینی کلاس A از ارقام جلی، بانبا و سانته در ۸.۱۱ هکتار از اراضی متعلق به شرکت‌های تعاونی تولید روستایی اقلید فارس، گلپایگان و هرمزآباد اصفهان و ۴۸۷۰۰ کیلوگرم بذر کلاس B از انواع آگریا و جلی در سایت شرکت تعاونی تولید اقلید استان فارس با سطح زیر کشت ۷.۴۵ هکتار شده است.

به گفته وی، بدین ترتیب در سال زراعی ۹۷-۹۸ با همت اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی و شبکه تعاونی‌های تحت پوشش آن، بخش قابل‌توجهی از بذر مورد نیاز سیب زمینی کشور در داخل تولید و تأمین شده که موجب صرفه‌جویی چشمگیر ارزی و خودکفایی نسبی در این زمینه شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان فائو، کشور چین با تولید ۹۹ میلیون تن، هند ۴۳ میلیون تن،  روسیه با ۳۱ میلیون تن، اوکراین با ۲۱ میلیون تن، ایالات متحده امریکا با ۱۹ میلیون تن، آلمان با ۱۰ میلیون تن، بنگلادش با ۹.۴ میلیون تن، لهستان با ۸.۸ میلیون تن، فرانسه با ۶.۸ میلیون تن، هلند با ۶.۵ میلیون تن، بلاروس با ۵.۹ میلیون تن، بریتانیا با ۵.۳ میلیون تن و ایران با ۵.۱ میلیون تن به ترتیب رتبه های اول تا سیزدهم تولید سیب زمینی جهان را در اختیار دارند.

                                                                

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =