سیستم تصفیه آب قنات دانشگاه تبریز کلنگ زنی شد

تبریز- ایرنا- عملیات اجرایی سیستم تصفیه آب قنات دانشگاه تبریز با ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب برای مصارف بهداشتی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.

به گزارش ایرنا، برای اجرای این پروژه در مرحله اول بیش از ۵ میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده است.

قنات دانشگاه تبریز حدود ۴۰ تا ۵۰ لیتر در ثانیه آبدهی دارد که این آب در بهار و تابستان برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود و برای جلوگیری از هدر رفت آن در سایر فصل ها سیستم تصفیه آب قنات برای مصارف بهداشتی ایجاد می شود.

دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و ۴۵۷ هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و نیز به جهت همجواری با دانشگاه های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.

وزیر علوم صبح دیروز دوشنبه با استقبال مسوولان محلی وارد تبریز شد و با حضور در مرقد مطهر شهدای گمنام دانشگاه تبریز با ادای احترام به مقام شامخ شهیدان و غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، برنامه ۲ روزه سفر خود به آذربایجان‌شرقی را آغاز کرد.

دکتر غلامی روز گذشته نخستین آشپزخانه صنعتی دانشگاهی کشور و امروز واحد فراوری محصولات لبنی را در دانشگاه تبریز افتتاح کرد.  

۶۱۲۰/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها