آغاز دور جدید «هزار صدا» با تقدیر از پیشکسوتِ ساز

تهران- ایرنا- در اولین جلسه از دور جدید برنامه استعدادیابی موسیقی هزار صدا از یک عمر فعالیت هنری فریدون حلمی استاد و پیشکسوت عرصه ساختِ ساز در حالی تقدیر شد که نونهالان نوازنده تنبک اجرای خود را به این استاد پیشکسوت تقدیم کردند.

 نخستین جلسه از دوره جدید برنامه استعدادیابی موسیقی هزار صدا بعد از یک سال وقفه عصر روز دوشنبه هفتم مرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
آرش نصیری مجری و بنیانگذار این برنامه در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضران در سالن و ابراز خوشحالی از اینکه این برنامه موفق شده دور جدید خود را آغاز کند، گفت: به رسم هر برنامه و به پاسداشت نقش اساتید موسیقی، این برنامه به مرحوم ناصر فرهنگ فر هنرمند فقید موسیقی ایرانی و نوازنده تنبک که به شاعر تنبک مشهور است تقدیم می‌شود.
داوران این برنامه عبارت بودند از: مظفر شفیعی داور بخش آواز، علی قمصری داور بخش آهنگسازی و نوازندگی و غلامرضا طریقی داور بخش شعر و ترانه.
آغاز رسمی برنامه هزار صدا اجرای گروه موسیقی خیال از یزد به سرپرستی، آهنگسازی و تنظیم احسان توکل بود که در آخرین برنامه برگزار شده هزار صدا ( در بخش موسیقی سنتی)، به عنوان گروه برگزیده انتخاب شده بود. 
پس از آن گروه های موسیقی چام از تهران به سرپرستی نستوه رمضانی، گروه موسیقی شورانگیز از نهاوند به سرپرستی رحیم عبدالملکی و گروه موسیقی نوا به سرپرستی علیرضا خدایاری از قزوین در بخش مسابقه این برنامه به روی صحنه رفتند که در نهایت گروه موسیقی چام موفق شد با رای مثبت داوران به عنوان گروه برگزیده در این برنامه انتخاب شود. 

یکی از بخش های جداب این برنامه اجرای گروه کوبه ای نونهال ترنج به سرپرستی سمانه گلکار بود که به پاس یک عمر فعالیت هنری در عرصه ساخت تنبک به فریدون حلمی تقدیم شد. پس از آن، مراسم تقدیر و نکوداشت این پیشکسوت عرصه موسیقی با حضور سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران برگزار شد.
 سید عباس سجادی در سخنان کوتاهی درباره شخصیت هنری فریدون حلمی گفت: آنچه صدای سازهای او را شنیدنی تر کرده است نفس گرم و شخصیت و منش منحصر بفرد اوست.
این پژوهشگر و کارشناس موسیقی و رسانه در ادامه افزود: هرگز تکرار کار خوب، تکراری و خسته کننده نخواهد شد و تجلیل از پیشکسوتان از جمله همین کارهای خوب است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha