۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 2406
کد خبر: 83417204
۰ نفر
 ایران و تونس بر توسعه همکاری ها تاکید کردند

تهران - ایرنا - دستیار ویژه وزیر خارجه ایران و وزیر خارجه تونس، بر توسعه همکاری های دو کشور در تمام زمینه ها تاکید کردند.

به گزارش روز سه شنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس، "حمیدرضا دهقانی" مدیر کل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه که برای شرکت در مراسم خاکسپاری "محمد الباجی قاید السبسی" رئیس جمهوری تونس به این کشور سفر کرده است، در دیدار با "خمیس الجهیناوی" وزیر خارجه این کشور، ضمن تسلیت درگذشت السبسی ، حمایت تهران از تصمیمات اتخاذ شده برای انتقال قانونی دولت در تونس و  ایستادگی ملت و دولت ایران در کنار ملت و دولت این کشور را اعلام کرد.
الجهیناوی وزیر خارجه تونس نیز ضمن تشکر از تسلیت ایران، بر ضرورت گفت و گو و توسعه همکاری ها و روابط با ایران تاکید کرد.
رئیس جمهوری تونس پنجشنبه هفته گذشته در گذشت و مراسم تشییع و خاکسپاری وی روز جمعه برگزار شد.

** دهقانی با مفتی تونس دیدار کرد

دهقانی دستیار ویژه وزیر خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود با مقامات تونس با "عثمان بطیخ" مفتی این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
مدیر کل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه در این دیدار ضمن تسلیت درگذشت ریاست جمهوری این کشور، ابراز همدردی ملت و دولت ایران  با ملت و دولت تونس را اعلام کرد.
در این دیدار دو طرف بر  همزیستی مسالمت آمیز بین اسلام و دمکراسی تاکید کردند و مدیر کل خاورمیانه  و شمال آفریقای وزارت خارجه، تونس را نمونه ای از  همزیستی اسلام و دمکراسی دانست.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =