۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۵:۵۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83416991
۰ نفر
بحران برگزیت دامن نخست وزیر جدید انگلیس را نیز گرفت

تهران- ایرنا- سخنگوی بوریس جانسون بامداد روز سه شنبه گفت: نخست وزیر جدید انگلیس در انتظار توافق رهبران کشورهای اروپایی برای از سرگیری مذاکرات برگزیت است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی بوریس جانسون گفت: اگرچه نخست وزیر در حال آماده شدن برای خروج از اتحادیه اروپا بدون هرگونه توافق است اما وی همچنان منتظر توافق اروپایی ها برای از سرگیری مذاکرات برگزیت است.

به گفته سخنگوی دولت جانسون، نخست وزیر قطعا خواهان دیدار و مذاکره با رهبران کشورهای اروپایی است اما از طرف دیگر وی این احتمال را می دهد که اروپا یی ها دیگر حاضر به از سرگیری مذاکرات برگزیت با انگلیس نباشند.

بوریس جانسون که در هفته گذشته به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شد اگرچه خواهان مسیری جدید به جز سیاست های ترزا می در توافق برگزیت است اما وی همچنان بر خروج از اتحادیه اروپا تا تاریخ ۳۱ اکتبر (نهم آبان) تاکید دارد.

برغم انتظار جانسون برای تماس اروپایی ها با وی "اما بروکس" روز دوشنبه اعلام کرد که دیگر خواهان از سرگیری مذاکرات برگزیت با انگلیس نیست.

پیش از این نیز «مایکل گوو» وزیر پیشین محیط ‌زیست غذا و امور روستایی انگلیس گفت: دولت بوریس جانسون به دنبال آماده شدن برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپاست؛ زیرا ما بر این باوریم که این اتحادیه دیگر با بریتانیا بر سر برگزیت مذاکره نخواهد کرد.

گوو روز یکشنبه با انتشار نامه ای در روزنامه ساندی تایمز نوشت: با تصور اینکه اتحادیه اروپا به مذاکرات برگزیت برنخواهد گشت، دولت جدید انگلیس برای خروج بدون توافق از این اتحادیه در ۳۱ اکتبر (نهم آبان) آماده می شود.

بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین بریتانیا و شهردار سابق لندن که چهره کارزار سال ۲۰۱۶ برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا بود، گفته که حاضر است در پایان ماه اکتبر (آبانماه) بریتانیا را حتی بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

پیشتر بسیاری از کارشناسان اقتصادی نسبت به خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جهان