سینماگران ۲۱ خانه سیل‌زده را بازسازی می‌کنند

تهران- ایرنا- مدیرعامل خانه سینما از حمایت سینماگران در خانه سینما در ایام سیل در جنوب و شمال کشور خبر داد و گفت: امشب آرزومندیم روز ۸ شهریور ۲۱ خانه را در مناطق سیل‌زده بازسازی کنیم.

آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران شامگاه امشب (دوشنبه ۷ مردادماه) با حضور سینماگران در تالار پذیرایی ماهانِ تهران برگزار شد.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در این مراسم با اشاره به اینکه ما اهالی سینما باید بدانیم بنیان تمدنی جهان از تصویر است و بدون تصویر معنا نداریم، گفت: امیدوارم امشب که جمعی از نامزدهای جشن بیست و یکم دور هم جمع شده‌اند شب خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۴۰۰ رای جمع‌آوری شده که نشان دهنده حضور ۴۰ درصدی سینماگران است، افزود: همچنین امشب بی‌مقدمه از رامین حیدری فاروقی به‌عنوان رییس انجمن عالی هنرهای علوم و فنون سینمایی پرده‌برداری کردیم.

مدیرعامل خانه سینما از حمایت سینماگران در خانه سینما در ایام سیل جنوب و شمال کشور خبر داد و گفت: امشب آرزومندیم در ۸ شهریور ۲۱ خانه را در مناطق سیل‌زده بازسازی کنیم.

شاهسواری افزود: هیچ امری بدون حضور تک‌تک ما شکل نمی‌گیرد. ما در سینمای ایران با تولیدات خود برای هموطنان آرزوی هیجان و شادی می‌آوریم.

کامران ملکی عضو هیات مدیره خانه سینما در این مراسم گفت: امسال قرار شد بیست و یکمین دوره جشن خانه سینما با یک ضیافت و تقدیر از نامزدهای جشن برگزار شود، این مراسم یک دورهمی برای اهالی سینما است.

در ادامه مراسم نیز رامین حیدری فاروقی رییس انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی، با اشاره به اینکه انجمن عالی با هدف درک بهتر تولید و داوری مناسب فعالیت خود را ادامه می‌هد، گفت: اگر در طول اکران، فیلم‌ها دیده شوند روند داوری‌ها بهتر خواهد شد و این شرایط سال آینده و برای جشن بیست و دوم برای اعضای آکادمی فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه فراموش نکنیم برندگان جشن خانه سینما نامزدهای این رقابت هستند، ابراز امیدواری کرد که امسال با برگزاری جشن در یک مسیر درست که شاخصه سینمای ایران است، قرار گیریم.

در پایان این مراسم از تمامی نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که اسامی آنها به شرح زیر است، تقدیر شد.

نامزدهای بهترین فیلم:

۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی

۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی

۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان

۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

نامزدهای بهترین کارگردانی:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخ‌پوست

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست

۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد

۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست

۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد

۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم

۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست

۳- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب

۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی

۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین تدوین:

۱- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست

۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی

۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز

۵- محسن نصرالهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صدابرداری:

۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب

۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز

۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم

۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صداگذاری:

۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی

۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

نامزدهای بهترین موسیقی:

۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک

۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب

۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا

۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست

۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست

۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب

۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا

۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:

۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند:

۱- یاسر طالبی برای فیلم دلبند

۲- لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی

۳- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

۴- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

۵- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

۶- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

‌نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

۱- سیاوش شهابی برای فیلم تشریح

۲- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

۳- حامد اصلانی برای فیلم اس S

۴- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

۵- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

۶- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

نامزدهای بهترین فیلم انیمیشن

۱- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف

۲- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم

۳- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

۴- مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری

۵- آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =