۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83416947
۰ نفر
رنار فرانسوی به صورت رسمی سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان شد

تهران – ایرنا - «هروه رنار» سرمربی سابق تیم ملی فوتبال مغرب به صورت رسمی سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان شد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، صفحه توییتر فدراسیون فوتبال عربستان سعودی با انتشار این خبر اعلام کرد که «هروه رنار» فرانسوی سرمربی جدید تیم ملی فوتبال این کشور شده است.

این مربی ۵۰ ساله نیز که تیم ملی فوتبال مغرب را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ مصر هدایت کرد نیز در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: خوشبختم که ماجراجویی جدیدی در عربستان سعودی و در قاره ای جدید آغاز می کنم.

گزارش ها حاکی است که قرارداد هروه رنار ۲.۵ ساله است و این مربی هدایت تیم ملی فوتبال عربستان را تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به عهده خواهد داشت.

رسانه ها تاکنون اشاره ای به رقم قرارداد این مربی فرانسوی نکردند.

خوان آنتونیو پیتسی آرژانتینی هدایت تیم ملی فوتبال عربستان را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برعهده داشت و به خاطر عملکرد  ضعیفش از کار برکنار شد و تا کنون تیم عربستان بدون سر مربی بود.

تیم ملی فوتبال مغرب(مراکش) در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ که رنار هدایت آن را برعهده داشت، عملکرد خوبی از خود نشان نداد و در مرحله یک هشتم نهایی در مقابل تیم ملی فوتبال بنین به صورت ناباورانه ای در ضربات پنالتی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

این مربی فرانسوی در سال ۲۰۱۶ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال مغرب انتخاب شد و توانست تیم ملی فوتبال این کشور را پس از ۲۰ سال ناکامی راهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه کند.

 پس از جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی فوتبال ایران، از رنار به عنوان گزینه اصلی فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم ملی نامبرده می شد اما در نهایت مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد.

رنار تا سال ۲۰۲۲ با فدراسیون فوتبال مغرب(مراکش) قراردادش را تمدید کرده بود اما ناکامی در مسابقات جام ملت های آفریقا موجب شد تا او زودتر از موعد از این کشور برود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =