سه آزادکار ایران به فینال رقابت های نوجوانان جهان راه یافتند

تهران-ایرنا- رحمان عموزاد، مهدی ویسی و امیرحسین فیروزپور آزادکاران وزن های ۴۸، ۵۵ و ۸۰ کیلوگرم به فینال رقابت های قهرمانی کشتی آزاد جهان در بلغارستان راه یافتند.

مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از امروز دوشنبه در شهر صوفیه بلغارستان آغاز شد که در پایان دیدارهای مقدماتی رحمان عموزاد در وزن 48 کیلوگرم، مهدی ویسی در وزن 55 کیلوگرم و امیرحسین فیروزپور در وزن 80 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند، سالار حبیبی در وزن 110 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و امیرحسین متقی در وزن 65 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۸ کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر نیکولازی سانتلادزه از گرجستان را شکست داد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل  یوتو نیشوچی از ژاپن با نتیجه 4 بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در این مرحله استیو پولین از آمریکا را با نتیجه 12 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال، کامران بک کاداموف از ازبکستان است.

در وزن ۵۵ کیلوگرم، مهدی ویسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر، آلین سیوریچی از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ریکو سوگانوما از ژاپن با نتیجه 15 بر 5 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ویسی  در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 از سد روبرت هاوارد از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف امیدجان جلال اف از ازبکستان می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین متقی در دور اول با نتیجه 12 بر یک میکا لمکوئل از آفریقای جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم در مصاف با جبرئیل گادجیف از آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز به گروه بازنده ها راه یافت. متقی در این گروه ابتدا باید با توپال از ترکیه مبارزه کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف کرا از ژاپن خواهد رفت و در صورت غلبه بر این کشتی گیر در دیدار رده بندی به مصاف پاتسیناشویلی از کشور گرجستان برود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر، یاش از هند را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 16 بر 7 از سد ایون دمیان از مولداوی گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار بعد به مصاف ارسلان باگایف از روسیه می رود.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم سالار حبیبی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل استپان علی آکسی اف از بلاروس به پیروزی دست یافت . وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی داوید مچیدلیدزه از اوکراین را با نتیجه 9 بر 4 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حریف حبیبی در این مرحله با نتیجه 8 بر 5 مغلوب آرساماج زاسیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت.

دیدارهای فینال و رده بندی پنج وزن نخست، فردا سه شنبه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =